EURO2016 maçları erteleniyor mu?

Brüksel’de 22 Mart 2016 Salı günü meydana gelen terör saldırıları ve patlamalar sonrasında Belçika Futbol Federasyonu bir açıklama yapmış ve bu sabah Brüksel’de yapılan terör saldırılarında hayatını kaybeden kurbanlar için milli takım antrenmanını iptal ettiğini duyurdu. Bu açıklama sonrasında gözler EURO2016 için gelecek resmi açıklamaya çevrildi. EURO 2016 maçları erteleniyor mu? Cevap Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet’den geldi.

Graet, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2016) ertelenmeyeceğini açıkladı. Türkiye’nin de katılacağı önümüzdeki yaz Fransa’da düzenlenecek olan EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için güvenlik zaafiyeti olup olmadığı konusu masaya yatırıldı.

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve de Euro 2016’da olması gereken güvenlik önlemleri ile ilgili olarak; “Brüksel’deki olaylar bize Euro 2016’da en üst düzeyde güvenlik önlemleri almamız gerektiğini bir kez daha hatırlattı” diyen Cazeneuve, endişelerini dile getirdi. Euro 2016 sportmenliği, eğlenceyi ve aynı zamanda takımlar, menajerler ve taraftarlar için güvenliği birlikte sağlamalıdır. Euro 2016 bir kutlama olmalıdır fakat müşterek güvenlik hükümetteki herkes için zorunluluktur.” şeklinde konuştu. Fransa’da daha önce benzer bir konuyla ilgili olarak “Olası toplu cinayetler ve saldırılara karşı güvenlik güçleri, ülkenin her yerinde her zaman hazır durumda olabilmeli” demiş olan Cazeneuve’nin bu sözlerine karşılık henüz UEFA’dan bir açıklama gelmedi.

Brüksel’deki terör saldırılarının ardından Fransız RMC radyosuna konuşan Le Graet, “Şampiyona planlandığı gibi düzenlenecek.” diyerek; Fransa ve Rusya milli takımları arasında 29 Mart Salı günü başkent Paris’teki Stade de France’ta oynanacak hazırlık karşılaşmasının da ertelenmesinin söz konusu olmadığını dile getirdi. Le Graet, bu maç için güvenlik önlemlerinin artırılacağını belirterek “Teröre boyun eğmeyeceğiz. Paris’te kasım ayındaki saldırılardan sonra bile şampiyonanın düzenlenmemesi hiçbir zaman sorgulanmadı.” açıklamasını da sözlerine ekledi.

EURO 2016 karşılaşmalarının  daha önce belirtildiği gibi, hiçbir değişiklik olmadan Fransa’nın 10 farklı kentinde 10 Haziran-10 Temmuz tarihlerinde yapılacağı belirtiliyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]