Esra Elönü’den tetikçilere 10 değil 7 tavsiye!

Esra Elönü’nün Haber7 internet sitesinde kaleme aldığı yazı medyanın dikkatinden kaçmadı. “Kovulan tetikçilere 10 tavsiye” başlıklı yazısında Elönü, 7 maddede tetikçilere tavsiyelerde bulundu.

Yazmazsam klavyenin hırıltısından uyuyamam dediğim konular birikti.

Birincisi bu yazıda isim kullanmayacağım lakin yazıyı üzerine giyinmek isteyen kimsede emanet gibi durmayacağından eminim.

İkincisi yazıda sadece bir kişiden bahsedilmiyor bilirsiniz tetiğe orduyla gidilir lakin bir kişi basar bu yüzden ekibin emeğini de zayii etmemek lazım.

Oy oy oy demedim mi size işiniz bittiğinde itibarınızın kefeni çöp torbasıdır. Kapının önüne koyulmadan, adamlık yoluna koyulun.. Bu saatten sonra tetiği bırak su tabancasıyla abdest alsanız yalnızlıkla cemaat olacaksınız .

Ne oldu? Dost bildikleriniz de aramaz oldu di mi? Anlıyorum.. Çünkü siz adamlığınız kadar değil silahınızın ağırlığı kadar dikkate alındınız.. Şimdi sıkı durun gevşemeyin hala umut var..

1- Güne sıradan insan gibi başlayın. Derin nefes alın .. Gerçi milletin hakkına girme telaşınız o kadar çoktu ki yoğunluktan nefes alamıyordunuz unutmuş olabilirsiniz. Önce kendinize sonra bünyenize insan olduğunuzu hatırlatın..

2- Bir alışveriş listesi hazırlayıp en yakın çarşı Pazar Market ne varsa gitmeye hazırlayın kendinizi. Ah hay aksi kovulacaklar listesi değil yanlış yazdın “ Helallik alınacaklar” listesi yapacaksın. Bilirsin helallik almak ah almak kadar kolay değildir. Hadi kolay gelsin..

3- Bir wc fırçası alın.. O eski günlerdeki ahkam merkezi, şımarıklık deryası, o kibir sebili zihninize girişin. Fırçalayın .. Anlıyorum .. Tetikçilik lekesi inatçı ve zordur.. Liste yaparken kağıt üzerinde kahve lekesine benzemez. Hadi kolay gelsin..

4- Yo yo ne olur limon satar şerefimle geçinirim edebiyatı sizin için geçerli değil. Önce sizden daha iyi sıkan limonla yüzleşin o sizin tezgaha tenezzül ederse tabii. Şeref sizinle yorulacağına yıllık izne ayrılır o derece..

5- Mahallenizde en yakın kısır günü ne zamansa listeye alın.. Oradaki dedikoduların bile sizin yaptığınız gıybetten daha akademik olduğunu göreceksiniz. Onlar ayakkabı etek fiyatı takip etmede yüksek yaptılar sizin diş kovuğunuzdaysa kardeşinizin eti var .. Siz de alçaklıkta yüksek yaptınız.

6- Evlatlarınıza sakın tetikçi olduğunuzu söylemeyin olur mu? Çünkü üzerinizde babalarını hedef aldığınız evlatların ahı var! Onların yanında değil yan odada pişman olun!!

Yazının devamı için:

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]