Esra Elönü: O kafa enkaz Mahruki önce kendini kurtar!

Arama Kurtarma Derneği(AKUT) Başkanı Nasuh Mahruki, katıldığı bir tartışma programında Cumhurbaşkanı Erdoğan için sarf ettiği sözler sebebiyle gündemde. Mahruki, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçundan ifadeye çağrılmıştı. İfadesi alınan Mahruki tutuklanması talebiyle İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Nasuh Mahruki adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Mahruki, Haber7 yazarı Esra Elönü’nün de gündemindeydi.

AKUT gibi kamuoyunda iyi bir imajı olan ve faydalı bir kurtarma grubunun başında olmasına rağmen siyasete heveslenen Nasuh Mahruki, bu tavrıyla kendisini tartışılır bir noktaya getirdi. Esra Elönü, köşesinden Mahruki’ye yüklendi.

” O Kafa Enkaz Mahruki Önce Kendini Kurtar!” başlıklı yazısında Elönü, Nasuh Mahruki yardım gönüllüsü değil miydi diye sordu ve Mahruki’nin muhalefet liderlerini bile geride bırakan tavrını sorguladı.

İşte, Esra Elönü’nün kendine has renkli üslubuyla kaleme aldığı o yazı:

**********  ********

 

O kafa enkaz Mahruki önce kendini kurtar!

Öyle eskimiş cümlelerimiz var ki toz, konmaya tenezzül etmez. Kafalar boşlukla öyle dolup taşmış ki zeka yabancı cisim…
Kalpler cenaze evi gibi, adamlıklar taziyelik. Suratlar, fazla asılmaktan mandal izi lekesi, çeneler düşük hizada gıybette tam tekmil. Yanlış anlamaktan yamalı beyin.  Bir bakıyorsun gargaralık zekasıyla en fazla ben bilirimci sularında kibirli, bir bakıyorsun helvadan putlarını sardırıyor dükkanda..

Nasuh Mahruki, dün Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alınmış sonrası serbest bırakılmış. Nasuh Mahruki 17 Ağustos depreminde sahada olan yardım gönüllüsü değil miydi? Diyerek arşiv didikliyorum. Çift taraflı tek soru şu, bu adamlara ne oluyor? Beyinleri, fazla ağırlık çalışan sporcu göbeği gibi zamanla sarkma yapıyor ve sonra kinleri, ve sonra öfkeleri. Yüksek sesli harflerle soruyorum “ Bu adamlara ne oluyor”?

Cumhurbaşkanının Başbakanın yargılanacağını söylüyor. Niye? Niye bu adam eski enkaz altından yeni kinler yeni öfkeler kurtarıyor kendine.. Neden konuşurlar ya da neden adam gibi muhalif olmanın meydanında destursuzlar bu kadar!

Yazık ki ideolojik depremlerin, odun yığınlarının arasından kendini kurtarmayı başaramamış kin obezi bir adam olmuş. Muhalif olma furyasına katılıp, adam gibi anlamada sıraya bile giremeyen cüssesiyle havaya bir şeyler karalayan adam olmuş.

Sonrası pişmanlık, pişmanım diyor. Fazla sıyırınca aklınızı kamuyla paylaşmayın gülmek mesai istiyor çalışamıyoruz.Cehalet besiciliği evet şu sıralar gündemin ön sıralarına sayenizde cuk hamlesiyle oturan tabir bu olmalı bence.  Cehaletinin tezgahını o kadar allayıp pulluyorsun ki hakikati görünce direksiyon kırmaya vaktin olmayacak! !

Barışalım mı diyorsunuz? Peki barıştığımız cüsselerin önce kalbi ve beyni olsun. Bugün uzun cümlelerimde şarj yok. Gerçekten acımak uzun cümle kurmaktan evladır bugün.

Umarım Beyin devrelerimiz bu boş yere kininizi öfke dolu cümlelerinizi hafif sıyrıklarla atlatır! Allah büyüğünden korusun Amin..

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]