Esra Elönü Can Dündar’a yapılan saldırıyı kötü dizilere benzetti

Can Dündar’ın Çağlayan’da bulunan adalet sarayı önünde uğradığı silahlı saldırı hala medyanın gündeminde. Silahlı saldırıyı vahim olarak değerlendirenlerin yanında garip bulanlar da vardı.

Esra Elönü’ye göre Can Dündar’a yapılan silahlı saldırıda olayın vahametine sığdıralamayacak detaylar var. Elönü, saldırıyı senaryonun ve oyunculuğun kötü olduğu dizi seti ortamına benzetti. O kadar ki ” …silahlar ciddiyetsizlikten geviş getiriyor” diye yazan Elönü, konuyu kendi üslubuyla gündeme taşıdı.

Haber7’de “Çok Can alıcı bir filmdi” başlığı ile yazdığı yazıda Esra Elönü, Can Dündar’a yapılan saldırıyı alaycı bir yaklaşımla mercek altına altına aldı.

İşte, Esra Elönü’nünün konuşulacak o yazısı:

**********************************

Közdeki gerçekleri, kısık ateşte gülünce anlıyorsun. Niye bilmiyorum o kadar çok salağa yatıyoruz ki bir tek annemiz uyandırmaya kıyamaz.

O kadar çoğuz ki azalmaya bile fırsatımız yok. Öyle gıcır nefret ki bizdeki vatan satıyoruz ve nakit istiyoruz rantı. Zamanında yazmışım buyrun ucundan ,

Giriş trafiğinde çok takılmadan, gerekli ironileri atıştırma sahasına dalalım. Ben hayatımda bunlar kadar güzel mağdur taklidi yapan , başarılı algı makyözü görmedim. Lahanayı da fazla ağlatırsan ayak üstü turşusunu yersin. Herşey o kadar dekoratif ki, bu kadar intizamlı ciyaklanamaz.

Merak ettiğim, “Cumhuriyetin Canına ablalarından tır tır cevşen okuma turları vardır” anonsu ne zaman geçecek.

Paralel köstebeklerle yer altının dibini kazıyan ve üstüne getiren modifiye gazeteci niye mağdur onu anlamadım. Eee ne yapalım yalan tomasının önün yatarsan, mazlum Tırının arkasından uyanCAN .

Casusluğun, köstebekliğin, kalem değil hançer eskitmenin adı gazetecilikse kepenkleri kapatalım. O röntgenci paralel okçuların ipiyle kuyuya inerseniz Yusuflarla değil Cehillerle karşılaşırsınız .

O paralel köstebeklerin yalan fotoları üzerinden Türkmen kardeşlerimize giden Tırları hançerlemenin adı gazetecilikse şerefiniz kese kağıdından bile değildir. O vıcık nefretiniz üzerinden Tayyip Erdoğan’ı vuracaktınız ki Allah sizin gibi nişancıları ıskalatandır.

Sırf Allahuekber nidasıyla korunduğu için Türkmen Dağına küsen beyaz Türkler ya da tavşanlar nasılsınız?

İstiklal savaşının cahilleri nasılsınız?

Diye sormuşum. Şimdi Türkiye aylardır, Can Dündar’ın yaptığının gazetecilik olup olmadığını sordu.Biri de çıkıp demedi ki bu tazyikli sabun köpüğü toması gazeteci tayfasını kastediyorum. Demediler ki “ Yahu ne yapıyoruz , bu vatan vatan bu toprak kendimize gelelim. Vatana ihanet başka bir şey , Erdoğan’ı sevmemek başka bir şey..

Şimdi Paralel cübbenin altına saklanıp oradan yamuk yapan demode fil rolünü üstlenen Can Dündar. Adliye önünde saldırıya uğradığı film setini kameralar basmış duyan var mı? Ama o kadar ki silahlar ciddiyetsizlikten geviş getiriyor, eşi Dilek Dündar gezide Toma önüne yatan Can Dündar gibi kurşunların önünde.. Tekst tam ezberlenmemiş, oyunculuklar kötü. Oy Oy oy.. Sonra da Can Dündar buyurmuş “ Hükümetten kimse aramadı”. Niye arasınlar ihanetinizin gişe yapmadığını söylemek için mi?

Yazının devamı için tıklayın:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]