Eski milli futbolcu Arif Erdem’in hangi ülkede olduğu ortaya çıktı

FETÖ’nün Futbol ayağı kapsamında gerçekleşen soruşturmada hakkında gözaltı kararı çıkarılan eski milli futbolcu Arif Erdem’in Yunanistan sınır kapısı İpsala’dan kaçtığı haber veriliyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin soruşturma başlattı.

ARİF ERDEM SUÇLAMALARI REDETMİŞTİ AMA…

Sabah’ın haberine göre; yurt dışında bulunan Hakan Şükür için çıkarılan kararın yanı sıra Arif Erdem ve Uğur Tütüneker hakkında da Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nden ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçu kapsamında yakalama kararı alındığı haber veriliyor. Eski milli futbolcu Arif Erdem’in, 25 Temmuz’da Edirne’nin İpsala Kapısı’ndan çıkış yaptığı ortaya çıktı.

Arif Erdem, en son 19 Ağustos’ta sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuna bir açıklama yapmıştı. Arif Erdem, açıklamasında “temiz duygularımızı kendi çıkarlarına alet edenlerin yüce Türk adaleti önünde hesap vermesini en çok ben isterim. Hiçbir terör örgütü ile vatanıma milletime zerre miktar zarar verebilecek bir oluşumun içerisinde olmadım.” ifadesine yer vermiş iddiaları kabul etmemişti. Bu açıklamanın ardından ortadan kaybolması soru işaretlerine neden oldu.

FUTBOLDA GÖZALTILAR DEVAM EDECEK Mİ?

Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz hafta ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan Hakan Şükür hakkında yurt dışında olduğu tespit edilince, yakalama kararı çıkarıldı.

Son dönemde medyada çıkan haberlerde Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında çıkan birçok bilgi ve belgeyi delil kabul eden Savcı Baygın, bu üç eski futbolcuyu da Hakan Şükür’ün şüpheli olduğu ‘Futbolda Fethullahçı Yapılanma’ soruşturmasına dahil etti.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne talimat verip delil toplanmasını isteyen Savcı Mehmet Şenay Baygın, polisin çalışmasını tamamlaması ardından operasyon için düğmeye bastı. Hakan Şükür’ün yanı sıra diğer eski futbolcular Arif Erdem, İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker hakkında gözaltı kararı verilmişti.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]