Ertuğrul Özkök, Necmettin Öğretmen’e ağladı

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök bu sabah CNN Türk ekranlarında katıldığı programda Necmettin öğretmenle ilgili düşüncelerini paylaşırken göz yaşlarını tutamadı. Şehit edildiği iddia edilen 23 yaşındaki öğretmen Necmettin Yılmaz, PKK’lı teröristler tarafından Tunceli-Pülümür karayolunda aracı yakıldıktan sonra kaçırılmıştı.

ÖZKÖK”ÇOK DOKUNDU BANA”

Ertuğrul Özkök’ünCNNTürk’te katıldığı programda Necmettin Öğretmen’le ilgi olarak konuşurken sesi titremeye başladı. Özkök, zorlanarak yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Bu sabah beni ağlatan haber bu oldu. Her çocuk ilkokul öğretmenini hiçbir zaman unutmaz. Sabah o çocuğun resmini görünce o kadar duygulandım ki. Biz Çalıkuşu romanıyla büyüdük. Çalıkuşu Feride kendi isteğiyle Anadolu’ya gidip çalışan bir öğretmen. O çocuğun resmine baktım. Yani çok dokundu bana. Emin ol çok dokundu.

“ŞİMDİ ÖĞRETMEN KATİLİ OLDULAR”

PKK’nın en aşağılık karakteri burada ortaya çıkıyor. Bir zamanlar köylerde bebekleri öldürüyorlardı. Şimdi öğretmen katili olarak geçiyorlar. Allah onlara öbür dünyada ne ceza verilecekse en ağırını versin tek isteğim bu.

“ÖCALAN NEREDE OKUDU?”

Nasıl öldürülür bir öğretmen ya. Bunun amacı nedir? Orada Kürt çocukları eğitim almasın. Abdullah Öcalan kendisi unutuyor. Öcalan nerede okudu Allah aşkına. Bu ülkenin üniversitesinde okumadı mı? Devletin imkanlarıyla… Böyle bir aşağılıklık olur mu ya? PKK ile ilgili düşüncen ne diye soruyorlarsa işte bu.”

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]