GündemYaşam

Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok’tan Fettah Tamince kararına tepki

15 Temmuz’da darbeciler tarafından vurularak şehit olan Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok’tan savcının Fettah Tamince kararına tepki.. Nihal Olçok, Fettah Tamince hakkında “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı veren Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt’a “250 şehidi kaça sattınız?” diyerek tepki gösterdi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPTIĞI PAYLAŞIM OLAY OLDU

15 Temmuz’da FETÖ’cü darbeciler tarafından Boğaz Köprüsü’nde vurularak şehit olan Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok, açığa alınan Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt için çok sert konuştu. Olçok, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Fettah Tamince hakkında “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı veren Bozkurt’a “250 şehidi kaça sattınız?” diye seslendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında, dün, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nda görevli Cumhuriyet Savcısı Lütfi Karabacak’ın ve yaklaşık bir ay önce Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’ndan, Faili Meçhul Suçlar Bürosu’na gönderilen Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt’un açığa alındığı belirtilmişti.

FETTAH TAMİNCE KARARI

Açığa alınan savcıların tahkikat aşamasını yürüttükleri FETÖ dosyalarında para karşılığında şüpheliler hakkında takipsizlik kararı verdikleri iddia edilmişti.

Açığa alınan Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt, Rixos otellerinin sahibi olan ve bir dönem Fethullahçılar içerisinde yer aldığını itiraf eden iş adamı Fettah Tamince hakkında “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı vermişti.

“ADALETİ KAÇA SATTINIZ”

15 Temmuz’da darbeciler tarafından Boğaz Köprüsü’nde vurularak şehit olan AK Parti’nin reklamcısı Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak çok sert bir mesaj paylaştı.

Nihal Olçok, kişisel Instagram hesabından, “Adaleti kaça sattınız” diye sorarak, şu şiiri paylaştı:

“Aşkın pazarında canlar satılır

Satarım canımı alan bulunmaz

Yunus öldü deyu selam verirler

Ölen beden imiş, aşıklar ölmez…”

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün