Erkan Petekkaya hamburger devine açtığı davayı kaybetti

Erkan Petekkaya, oğlunun zehirlenmesinden sorumlu tuttuğu hamburger zinciri şubesine açtığı davayı kaybetti.

Dev hamburger şirketi Erkan Petekkaya’ya karşı beraat etti. Son dönemlerde ekranlarda Paramparça dizisinin başrolünde izlediğimiz Erkan Petekkaya uluslararası ünlü dev hamburger zincirine geçtiğimiz yıllarda dava açmıştı. Ancak bugün o davayı kaybetti.

Oğlu Cano’nun ünlü bir hamburger markasının tavuklu ürününü yedikten sonra zehirlenmesi üzerine kamuoyunda farkındalık oluşturmak için hamburger devine dava açan Erkan Petekkaya mahkemenin kararıyla davayı kaybetmiş oldu.

Petekkaya oğlunun zehirlenmesi üzerine mahkemeye başvurmuş ve maddi tazminat istememiş sadece bir fakrındalık oluşturmak için dava açtığını şu sözleriyle açıklamaştı: “Eve geldiğimizde kusuyor, elleri titriyordu. Durumu çok kötü görünüyordu. Hemen hastaneye götürdük, yemek zehirlenmesi teşhisi konuldu. Kimse insanların sağlığıyla oynamaya cesaret edemesin, insanlar da hakkını arama noktasında cesur olsunlar diye dava açtım.”

Sözcü’nün haberine göre, ünlü aktör Erkan Petekkaya’nın şikayeti üzerine, Hamburger zincirinin Kavacık şube sorumlusu Ebru Açar hakkında, taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olmak suçlamasıyla, 1 aydan 3 yıla kadar hapis ya da adli para cezası istemiyle iddianame hazırlanmış ve Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından iddianameyi kabul edilmişti. Bahsi geçen hamburger zinciri markası kendilerini “Söz konusu vakada, iddianın tekil bir olay olduğuna ve iddia ile şirketimiz arasında herhangi bir neden-sonuç ilişkisini gösteren somut bulgular bulunmadığına dikkat çekmek isteriz” şeklinde savunmuştu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]