Erhan Yazıcı Refik Erduran’a açtı ağzını yumdu gözünü: “…gencecik torunu yaşındaki üvey kızıyla!”

Ünlü yazar Refik Erduran’ın Kültür Bakanı Nabi Avcı’ya gönderdiği şikayet dolu mailin ortaya çıkmasının ardından ünlü oyuncu Erhan Yazıcıoğlu da Erduran hakkında zehir zemberek açıklama yaptı.

Yazıcıoğlu, konuyla ilgilli olarak, Refik Erduran’la ilgili sert sözler ifade etti. Erduran’ın adının ITI-UNESCO gibi saygın bir oluşumun adıyla yan yana gelmesinin yakışık almadığını kaydeden Yazıcıoğlu,  ITI’ya Erduran’la yollarını ayırması çağrısında bulunmayı da ihmal etmedi.

YAZICIOĞLU’NDAN ERDURAN’A ZOR SORULAR

Ünlü oyuncu Erhan Yazıcıoğu, kendisi hakkında olumsuz ifadeler kullanan Refik Erduran’la ilgili olarak şu soruları sordu?:

“Bir tıp heyetinin, hakknda ‘aklı yerindedir’ raporu vermesi hâlâ ihtimal dahilinde midir? İnternet siteleri onun skandallarından söz ederken gencecik torunu yaşındaki üvey kızıyla hiç utanmadan evlenen kendisi değil midir? Ayağının tozuyla koltuğuna oturan Kültür ve Turizm Bakanı’nın, kime ne değer vereceğini, ömrü ailevi skandallarla geçmiş, utanç abidesi birine mi danışması gerekmektedir?”

Erduran’ın Şehir Tiyatroları’nda yönetici iken Erhan Yazıcıoğlu’na da bir mail gönderdiği oırtaya çıktı. Erduran’ın Yazıcıoğlu’na gönderdiği e-maildeki ifadelerden bazı satır başları ise şöyle:

* Erhan Bey kardeşim, TÜSAK tasarısı nedeniyle Türk tiyatrosu yepyeni bir düzen denemesinin eşiğinde. Yurt dışında o konuya büyük ilgi var.

* Size iki kitap gönderiyorum. Birinin bir buçuk sayfasında anlatılan komik bir olay yüzünden uzun yıllardır Şehir Tiyatroları ile karşılıklı afaroz halindeyiz. Ayrıca Levent Üzümcü gibi şirretlik şampiyonlarının TV hakaretleri dolayısıyla da -tiyatroda ilk profesyonel göz ağrım olduğu halde- kurumunuza küstüm. (‘Biraz törpülerim’ vaadinize sevindim!) Yani Şehir Tiyatrosu’na oyun moyun vermiyordum, ama son yazdığım “Can Pazarı” iyi çıktı.

ERDURAN YAZICIOĞLU İÇİN NELER DEMİŞTİ?

Kültür Bakanı Nabi Avcı’ya gönderdiği mailinde Refik Erduran Yazıcıoplu için şu ifadelere yer vermişti:

“Geçenlerde Kerem Alışık Tiyatrosu’nun ödül törenine çağırdılar. Ne oluyor göreyim dedim, gittim. Salon beyaz Türk dolu. Levent Üzümcü adında bir şov şampiyonu oyuncu var; fazla yağmur yağsa “muhalefet” naraları atıyor. “İlericilerin özgürlük idolu” oldu. Ona ödül verilmiş. Sahneye çıkıp “karanlığa karşı savaşım” nutukları çekti. Arkasından Şehir Tiyatrosu’nun yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu sahneye fırlayıp onu kucakladı, önünde diz çöktü, sanat-kültür düşmanlarına karşı kahramanın yanında olduğunu haykırarak alkış topladı. Ve bu soytarı halen “görevinin başında”!

ERDURAN GERİ ADIM ATMADI

Refik Erduran, yazdıklarının arkasında olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Kültür Bakanı Nabi Avcı’ya da Erhan Yazıcıoğlu’na da yazdıklarım temelinde özel mesajlardır, yayılması etik değildir. Ne yazdıysam arkasındayım, sorarlarsa cevap veririm. 89 yaşınayım ve hastayım. Eskiden beri ödenekli tiyatronun insanları birbirini yiyorlar. Yücel Erten önceki gün ‘sonuna kadar kavga’ demiş. gerekli yerde kavga edelim ama işimize, sanatımıza bakalım önce.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]