ERHAN İPEK KAN ÇİÇEKLERİ İLE MÜZİKMARKETLERDE

Müzik dünyasının ünlü mekan Andon’un işletmeciliğinden bildiği yine ünlü sanatçılara yaptığı vokallerle de tanınan Erhan İpek, söz ve müziği Zülfü Livaneli’ye ait Kan Çiçekler adlı ilk single çalışmasıyla müzikseverlerle buluşuyor.

On Numara Yapım’dan çıkan single şarkının aranjesini önemli bir isim Suat Sakarya üstlendi.

Erhan İpek’in ilginç bir geçmişi var. İpek, halk ozanı Neşet Ertaş’ın memleketi Kırşehir’de dünyaya geldi. Müzisyen olan ablası Nurdan İpek’le Sınırsız Sevgi isimli bir grup kurarak daha çok özgün şarkılar eşliğinde Anadolu’da konserler verdi.

1996 yılında Timur Selçuk Sanat Okulu’ndan şan dersleri alan İpek’in hayatının değişmesinde yaşadığı ilginç bir olayın izleri var.

Birçok ünlü ismin uğrak yeri olan Taksim Andon’a gelen ünlü haberci Ali Kırca ve ünlü yönetmen Musa Çözen’in Ali Kırca’nın da sevdiği türkü olan Çökertme’yi isteyip birlikte söylemeleri Erhan İpek’in müzik hayatında önemli bir dönüm noktası oldu. İki ünlü televizyoncunun da araya girmesiyle dönemin önemli prodüktörü merhum Hilmi Topaloğlu İpek’le ilgilendi.

İpek, Prestij Müzik’in etkin olduğu o dönemde başta Mahsun Kırmızıgül olmak üzere şirketin çıkardığı pekçok albümde vokallik yaptı.

En son Funda Arar ve Orhan Hakalmaz ile birlikte Ferhat Tunç’un albümünde vokal olarak yer almıştı.

On Numara Yapım etiketi ile müzik piyasasına hızlı giriş yapan Erhan İpek’in Kan Çiçekleri single çalışması önümüzdeki günlerde müzikmarketlerde yerini almaya hazırlanıyor.

MEDYABEY

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]