Engin Akyürek Arjantinli yazara ilham kaynağı oldu

Geçtiğimiz günlerde Engin Akyürek’in Arjantin’deki popülerliğinden bahsetmiş, hayranlarının oyuncu için yaptığı aktiveleri dile getirmiştik. Arjantinli gazeteci  Laura Aovbal’ın, Fatmagül’ün Suçu Ne dizisi ve de Engin Akyürek’le ilgili bir makale yazdığını haber yapmıştık.

Şimdi ise oyuncunun popülerliği yeni bir boyut kazandı, oyuncunun hayranları Ömer Demir (Kara Para Aşk) karakteri için kitap hazırladı.

engin   

Kara Para Aşk dizisinde canlandırdığı Komiser Ömer Demir karakteriyle  Arjantinli yazar Maria Cristina Adassus’un “Sin Limites” adlı kitabının ilham kaynağı olan Akyürek anlaşılan o ki daha uzun süreler ülkede ses getireceğe benzer.

Beren Saat ile birlikte rol aldığı Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisindeki Kerim karakterinden sonra Ömer karakteriyle de Arjantinlilerin gönlünde taht kuran oyuncu için yazılan Sin Límites (Limit Yok) isimli kitap 23 Mart’ta satışa sunuldu. 60 yakın ülkeye satılan Kara Para Aşk dizisindeki performansıyla iEmmy ödüllerine aday olan ve Seul Drama Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu seçilen Engin Akyürek’in Ortadoğu ve Latin Amerika’da büyük bir hayran kitlesi bulunuyor.

Şimdiden yeni dizisi merakla beklenen Engin Akyürek dünya starı olma yolunda hızla ilerliyor.

Geçtiğimiz günlerde Akyürek’in Şili’deki hayranları muhtaç çocuklar yararına bir etkinlikte bulunmuş ve yardıma muhtaç çocuklar için toplanan yardımı ilgili vakfa teslim etmişlerdi.

Engin Akyürek’in özellikle Güney Amerika’da popülaritesinin artmasında Fatmagül’ün Suçu Ne dizisindeki rolünün önemli bir etkisi bulunuyor.

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Maria Cristina Adassus 23:49

Thank you very much for publishing SIN LIMITES in your magazine! It was the best birthday gift I received ! A hug from my distant land Turkey Argentina !!
CRIS

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]