MagazinSosyal MedyaTelevizyon

Endemol Shine Türkiye’nin eski CEO’su Hakan Eren kendisini savundu

Endemol Shine cephesinden her gün yeni haberler gelmeye devam ediyor. Endemol Shine eski CEO’su Hakan Eren Endemol’a karşı kendini sosyal medyadan savundu “Hesabını veremeyeceğim tek kuruş yok!”

Eğlence sektöründe bir dünya lideri olan Endemol Shine Şirketi’nin Türkiye ayağında mali sıkıntılar devam ediyor. Daha önce yapımlarda yer alan birçok sanatçının ücretlerini alamadıklarını belirterek protesto eylemleri yapmaları, ardından Şirketin kullandığı bir köşkteki eşyaların haczedilmesi Endemol Shine Türkiye’de sıkıntıların devam ettiğini gösteriyor. Son olarak Endemol’un son yaptığı açıklamalar nedeniyle zan altında kaldığını belirten Eski CEO Hakan Eren yargıya gideceğini belirterek bir açıklama yayınladı.

Endemol Shine Group’un yaptığı “Endemol Shine Group olarak değişen sektör dinamiklerinin ışığında Türkiye’de yer alan yerel işletmeyi gözden geçirme çalışmalarını başlattık.Bu gözden geçirme sürecinde, Endemol Shine Türkiye yönetiminde pek çok ciddi sorun tespit ettik ve bu tespitler neticesinde CEO Gökhan Tatarer ile COO Hakan Eren’in görevlerine son verildi” açıklamasında ayrıntılı incelemeler nedeniyle ödemelerin gecikmesinden dolayı alacaklılardan özür dilendiği bilgisi de yer alıyordu.

Hakan Eren’den sert yanıt!

Yapılan bu açıklama nedeniyle zan altında kaldığını belirten Endemol Shine Türkiye CEO’su Hakan Eren yargıya gideceğini belirterek sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı mesajda hesabını veremeyeceği tek kuruş olmadığın belirtti. Nakit darlığının ana sebebi olan ticari kararların kendisi tarafından değil, holding yönetimince alındığını belirten Hakan Eren, şirketin süreci ele alış tarzının kendilerini zan altında bıraktığını söylerek tepki gösterdi.

Eski CEO Hakan Eren, Twitter’dan “Kamuoyu bilmelidir ki tarafımca hesabı verilemeyen tek bir kuruş yoktur” diyerek şu açıklamayı yaptı:

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün