Endemol Shine Türkiye’den çalışanların alacaklarıyla ilgili açıklama

Endemol Shine Türkiye’nin yapımcılığını yaptığı bazı dizilerin setinde yaşanan sorunlar oyuncu ve çalışanların haklarını arama mücadelesi devam ederken şirketin yönetim ofisi çalışanların çeşitli eylemlerine şahit oluyor. Bu gelişmeler yaşanırken şirket, sessizliğini bozdu ve bugün yazılı bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamada şirketin Türkiye ayağında ciddi sorunlar yaşandığı ve bu nedenle CEO Gökhan Tatarer’le COO Hakan Eren’in görevlerine son verildiği bilgisi paylaşıldı. Açıklamada alacaklıların temsilcileriyle görüşmelerin başlayacağı duyuruldu.

ALACAKLILARIN TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞMELERE BAŞLANACAK

Endemol Shine Türkiye’den ödemelerle ilgili yaşanan soruna yönelik yapılan yazılı açıklama şöyle:

Endemol Shine Group olarak değişen sektör dinamiklerinin ışığında Türkiye’de yer alan yerel işletmeyi gözden geçirme çalışmalarını başlattık.

Bu gözden geçirme sürecinde, Endemol Shine Türkiye yönetiminde pek çok ciddi sorun tespit ettik ve bu tespitler neticesinde CEO Gökhan Tatarer ile COO Hakan Eren’in görevlerine son verildi..

Endemol Shine Group bağımsız finans ve hukuk danışmanlarıyla birlikte Türkiye’de operasyonu devam eden şirketin bekleyen tüm borçlarının yerlerini bulabilmesi için ayrıntılı ve kapsamlı analizler yapmaktadır. Alacaklıların temsilcileriyle görüşmeler haftanın son günü (16 Haziran Cuma) itibarıyla başlayacaktır.

Endemol Shine Türkiye’nin geciken ödemelerinin bazı kişiler üzerinde yarattığı etkinin bilincindeyiz ve bu problemi elimizden geldiğince hızla çözebilmek için çalışmaktayız. Bu süreç, Endemol Shine Türkiye’nin süregelen işlerinin ayrıntılı olarak incelenmesini gerektirdiğinden planlanandan daha fazla vakit almakta olduğu için özür diliyoruz.

Önümüzdeki adımlarımız hakkında da duyurular yapmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

 

ENDEMOL SHINE GROUP

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]