Endemol Shine dünyaca ünlü yönetmen Guy Ritchie ile anlaştı

Dünyanın en önemli medya prodüksiyon şirketlerinden Endemol Shine’nın Kuzey Amerika ofisi dev bir ortaklığı duyurdu. Dünyaca ünlü İngiliz yönetmen Guy Ritchie ve yapımcı Liona Wigram’ın sahibi olduğu Ritchie&Wigram Productions ile anlaşma imzalayan Endemol Shine Kuzey Amerika , Global TV pazarında satılmak üzere orijinal işler yaratarak TV sektöründe yeni bir çığır açılacak.

DÜNYA TV SEKTÖRÜ İÇİN ÖNEMLİ ANLAŞMA

Gişe rekorları kıran “Sherlock Holmes” ve “Sherlock Holmes: A Game of Shadows” filmlerini de yapan Ritchie&Wigram Productions, bundan böyle Endemol Shine Group için çalışacak.
Ritchie’nin yöneteceği ve Wigram’la birlikte kaleme alacakları TV projelerinin ön duyurusunu yapan Endemol Shine Studios yöneticisi Sharon Hall, “Guy ve Lionel’in markası, global pazar için inkar edilemez bir marka. Biz bu markanın televizyona uzanacak projelerini belirledik bile” derken, Ritchie ve Wigram anlaşmayla ilgili “Formatta olmayan, doğal hikayeleri kreatif fırsatlara dönüştüreceğiz” yorumunda bulundular.

MADONNA İLE EVLİYDİ

Ritchie ve Wigram’ın çekimleri tamamlanan ve merakla beklenen ‘King Arthur – The Legend Of The Sword’ filmi, Mart 2017’de vizyona girecek. Daha önce Hugh Grant, Brad Pitt, Gerard Butler gibi starlarla çalışan Guy Ritchie bir dönem evli olduğu Madonna’ya da ‘Swept Away’ adlı filminde başrol vermişti. 2008 yılında boşanan çiftin iki çocuğu bulunuyor.

GUY RITCHIE KİMDİR?

1968 doğumlu İngiliz klip ve film yönetmeni. Ritchie, 22 Aralık 2000’de ünlü şarkıcı Madonna ile İskoçya’daki Skibo Kalesi‘nde evlendi.

Reklam filmleri ve müzik grupları için çeşitli video klipler çeken Guy Ritchie, 1995 yılında The Hard Case adlı 20 dakikalık kısa filmi yönetti. İlk uzun metrajlı filmi Lock, Stock and Two Smoking Barrels’ı (Ateşten Kalbe Akıldan Dumana)1998 yılında çekti. Bu film sayesinde adı daha geniş kitlelere duyurmasını başardı. Bu film, aynı zamanda sinema oyuncusu Jason Statham’ın da tanınmasını sağladı.

İkinci çarpıcı filmi Snatch (Kapışma) ise 2000 yılında gösterime girdi. Snatch’de Brad Pitt, Benicio Del Toro, Dennis Farina gibi Hollywood’un büyük isimlerinin yanı sıra daha önce de çalıştığı Vinnie Jones ve Jason Statham’ı da bir araya getirdi. Bu film, Stanley Kubrick klasiği ‘The Killing’i anımsattı. Ritchie’nin bu filmi çok sevildi ve oldukça olumlu tepkiler aldı.

Guy Ritchie’nin bir sonraki filmi, Revolver adında orijinal Vegas temalı bir soygun filmi oldu. Ritchie’nin bir diğer projesi, İngiliz Kanal 5 Televizyonu için hazırladığı, bir gizli kamera şovu olan Swag oldu. Swag, suçluları dublörler kullanarak, iş üzerindeyken canlandırmak üzerine kurulu bir programdı.

Madonna ile evlendikten sonra, onun ‘What It Feels Like for a Girl’ parçasının klibini çekti. Bir sonraki çalışması yine Madonna için, 1960 yapımı Lina Wertmüller filmi Swept Away’in yeniden çevrimi oldu.

Guy Ritchie, 22 Aralık 2000’de ünlü şarkıcı Madonna ile İskoçya’daki Skibo Kalesi‘nde evlendi. Madonna’nın Carlos Leon’la olan birlikteliği sırasında doğan Lourdes Maria ‘Lola’ Ciccone Leon (14 ekim 1996) adındaki kızının yanısıra, çiftin birlikte Rocco John Ritchie (11 ağustos 2001) adında bir de oğulları var.

Her ikisi de mistik Kabala dinine inanan Ritchie ve Madonna, aynı zamanda bu organizasyonun öğretilerini yaymak için oldukça fazla miktarda para ve zaman harcıyor. Çiftin Los Angeles, New York ve Londra’da evlerinin yanısıra, Dorset şehrinde inzivaya çekildikleri Ashcombe House adında bir malikaneleri bulunuyor.

Guy Ritchie, aynı zamanda Chelsea Futbol Takımı’nın bir taraftarı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]