Eksik olan Ne?… Muhteşem Yüzyıl sezonu tamamlayacak mı?

Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. sezonunda yine niye tutmadı? Muhteşem Yüzyıl dizisi Kösem bölümleri çekilmeden önce ekranda rüzgar gibi esmiş ve dizi dünyasında unutulmazlar arasında yerini almıştı. Bu rüzgarın devam edeceği umuduyla 2 sezondur ekranlara gelen Muhteşem Yüzyıl Kösem seride aradığını yine bulamadı. Başladığından beri biri senaryo gereği olmak üzere 3. kez başrol oyuncusunun değiştiği Muhteşem Yüzyıl Kösem bu sezon da aradığını bulamadı. Büyük umutlarla ve paralarla çekilen dizi reytinglerde ilk ona dahi giremedi….

Muhteşem Yüzyıl Kösem’de eksik olan aşk mı?

Muhteşem Yüzyıl’da Kanuni ile Hürrem’in aşkı mıydı diziyi izleten, yoksa oyuncu kadrosunun etkinliği mi, çekimlerdeki kalite mi? Diyaloglar mı? bilinmez ama Kösem’de bu sebeplerden birçoğunun eksik olduğu görülüyor. İlk bölümünden itibaren seyirciyi bir türlü içine çekemeyen Muhteşem Yüzyıl Kösem kendisine reyting tablosunda ancak 24. veya 25. sıralarda yer bulabiliyor.

İşte Muhteşem Yüzyıl Kösem’in aldığı 1. bölüm total reyting oranları

1

İşte Muhteşem Yüzyıl Kösemi’in aldığı 2. bölüm total reyting oranları

2

Kösem Sultan’ı ne Beren Saat ne de Nurgül Yeşilçay kurtaramadı… 

İki haftadır yeni sezona başlayan Muhteşem Yüzyıl Kösem aldığı düşük reytinglerle kanalını da yapımcısını da düş kırıklığına uğrattı. Muhteşem Yüzyıl böyle giderse son sezonunu yaşıyor olabilir. Tarihin en renkli kadın sultanlarından birinin hayatını anlatan dizinin neden tutmadığı ise hala merak konusu…

Muhteşem Yüzyıl Kösem 3. bölüm fragmanı yayınlandı.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 1. bölüm özeti

Saltanat Naibesi Kösem Sultan, imparatorluğu oğlu Sultan IV.Murad adına yönetmektedir. Sultan Murad, saltanatı devralıp, nizamı sağlamak ister. Ancak hainler isyanla karşılık verir. Devletin içine kadar giren hainler yüzünden ülke karışmış, Osmanlı bir felaketin eşiğine gelmiştir. Sultan Murad, mutlak iktidarını kurmak için yeni kararlar alır. En mühimi ise Validesi Kösem Sultan’ın naibeliğine son vermektir… Osmanlı tarihinde ilk kez iktidar savaşı, bir anne ile oğulu karşı karşıya getirecektir. Bu sırada, Macar Prensesi Faria Bethlen, amcasının gasp ettiği tahtı geri almak için Sultan Murad’a sığınır. Büyük bir sırrı da beraberinde getirir. Faria, sığınmak için geldiği Sultan Murad’a aşık olacağını, ona evlatlar vereceğini, bu aşk uğruna yanıp küle döneceğini bilmiyordur… Sultan Murad, imparatorluğu eski ihtişamına kavuşturmak için yangınlardan, isyanlardan, savaşlardan geçecektir… Bağdad ve Revan’ı fethederek zaferler kazanırken; kardeşlerinin ölümüne hükmetmek zorunda kalacak, evlatlarını kaybedecek ve iktidarın bedelini en ağır şekilde ödeyecektir…

Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. bölüm özeti

Sultan Murad herkese sadakat yemini ettiriyor! Saltanat naibeliğine son verildiğini öğrenen Kösem, öfkesiyle haremi kasıp kavuruyor! Bu karar, anne oğul ilişkisinde büyük bir yara açıyor! Hezârfen Ahmed Çelebi, Farya’nın getirdiği mektubun sırrını çözüyor! Sultan Murad, Osmanlı’ya karşı kurulan büyük tuzağı öğreniyor! Sultan Murad ve ekibi, Cizvit tarikatının peşine düşüyor! Yakaladıkları Rahip, Sultan Murad’a şok bir teklifte bulunuyor!Prenses Farya masal diyarına geliyor! Sultan Murad ve Farya gitgide birbirlerine çekilirken, Kösem prensesi saraydan gönderiyor! Farya’dan tamamen kurtulmak isteyen Ayşe ise tehlikeli bir plan yapıyor! Sultan Murad ve Farya alevlerin arasında kalıyor!

İsyancıların saraya yürüdüklerini öğrenen Sultan Murad, ayak divanı yapar. Ulema, yeniçeri ve sipahilere Kur-an’a el bastırıp, sadakat yemini ettirir. Sultan Murad, iktidarın tek sahibi olduğunu herkese ilan eder. Tüm haremin gözü önünde, naibeliğine son verildiğini öğrenen Kösem büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Oğlunun kendisine ihanet ettiğini düşünür. Ancak devlet idaresini öyle kolay bırakmaya niyeti yoktur.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]