Efsane dizi Leyla ile Mecnun’un hayranları dönüş için sosyal medyada kamp kurdu

Ekranın efsane dizileri arasında yer alan Leyla ile Mecnun’un yeniden ekrana gelmesi için dizinin hayranları sosyal medyada adeta kamp kurdular. Geçmişte severek izledikleri dizilerinin ekran macerasına kaldığı yerden devam etmesini isteyen dizinin müdavimleri nin  etiketiyle yaptıkları paylaşımlar Twitter’da diziyi en çok konuşulan konular arasına soktu.

BEHZAT Ç.’DEN SONRA DÖNÜŞ SIRASI LEYLA İLE MECNUN’DA MI?

Sosyal medyada adeta kampanyaya dönüştürülen dizi ile ilgili paylaşımlara Leyla ile Mecnun’un oyuncu kadrosunda yer alan başarılı oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan da destek verdi. Taylan, sosyal medya hesabından dizinin hayranlarına tam destek vererek: “Öyle tatlı bir iş bir daha olur mu bilmem ama; böyle efsane bir seyirci bir daha gelmez.” diye yazdı.

Dizinin hayranları “özledik” mesajları paylaşırken pek çoğu “bu rüya acaba gerçek olur mu, neden olmasın” şeklinde düşüncelerini paylaştılar. Bazı kullanıcılar ise “Behzat Ç. geri dönüyor Leyla ile Mecnun neden dönmesin” şeklinde dilekte bulundular.

SENARYOSUNU BURAK AKSAK YAZMIŞTI

Eflatun Film tarafından yapılıp TRT 1’de 3 sezon yayınlanan ve final yapamadan yayından kaldırılan absürt komedi türündeki Leyla ile Mecnun dizisi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun’un hikayesi üzerine kurgulanmıştı. Diziye;  absürt komedi, bilim kurgu, durum komedisi öğeleri eklenmişti.

Senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı, genel yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı ve kurgusunu Murat Bör’ün üstlendiği dizinin ilk bölümü 9 Şubat 2011 tarihinde TRT 1’de yayınlandı.. Son bölüm olan 103. bölüm ise 17 Haziran 2013 tarihinde yayınlandı.

Dizinin oyuncu kadrosunda; Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Zeynep Çamcı, Müge Boz, Melis Birkan, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Osman Sonant, Köksal Engür, Ege Tanmangibi önemli oyuncular yer alıyordu.

LEYLA İLE MECNUN’UN KONUSU NEYDİ?

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin “doğar doğmaz birbirlerini buldular” sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun’dan alırlar.

Aradan 25 yıl geçer. Bir sabah ailesi Mecnun’a durumu anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Mecnun başta bu durumdan rahatsızlık duysa da Leyla’yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun’la beraber yaşamaya başlamasıyla da işler karışır.

Mecnun Leylayı bir trafik kazasında kaybeder. Bu durumu kabullenemeyen Mecnun 1 yıl kimseyle konuşmaz. Daha sonra Leyla’nın organlarının bağışlandığını öğrenir. Bunun peşine düşen Mecnun Leyla’nın kalbini alan Şirin ve ciğerini alan Sedef ile tanışır. Bir yanda kültürlü ve bilgili Şirin diğer yanda kuryelik yapan ve kendi gibi olan Sedef vardır. Mecnun ikisi arasında gidip gelir ancak ikisiyle de mutlu olamaz. Sedef ve Şirin mahalleyi terk eder. Leyla’sının peşinde çöllere düşen Mecnun daha sonra babasının eski bir arkadaşı olan Ömer’in kızı Leyla’ya aşık olur.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]