Duygun Yarsuvat Başkan Dursun Özbek ve ekibini topa tuttu

Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat, Galatasaray, Dursun Özbek  ve Mustafa Denizli hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Yarsuvat; “Mustafa Denizli’nin cebine cukka yaptığı 1.5 milyon doları bekliyoruz. Versin de Hamza’nın parası bir an önce ödensin.” diye konuştu.

Galatasaray’ın eski başkanlarından Duygun Yarsuvat, Sabah gazetesine konuştu.

Galatasaray’da başkan Dursun Özbek ve yönetimini kıyasıya eleştiren Yarsuvat, gündeme damga vuracak açıklamalar yaptı. Sarı-kırmızılı kulübün vahim bir durumdan geçtiğini söyleyen eski başkan, yeni bir yönetime ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

“ABUK SUBUK İŞLER YAPTILAR”

Galatasaray’ın durumu hiç iç açıcı değil. Çok kötü bir geçiş dönemi yaşıyoruz. Keşke başarılı olmasaydık diyorum. Kendilerini başarılı göstermek için abuk sabuk işler yaptılar. Bu gidişe mani olmak lazım. Çarelerine bakıyoruz. Bunun için çalışıyoruz.

Özbek ve yönetimini topa tutan Yarsuvati “Ben bayrağı Dursun Özbek’e teslim ettim, pişman değilim. Ancak kulübün durumu beni çok üzüyor” açıklamasını yaptı.

“YENİ KAN LAZIM”

“Kulübe yeni kan lazım” diyen Yarsuvat, “Galatasaray’ın içinde genç ve tecrübeli beyinler var. Bir beyin takımı oluşmalı. Kimsenin ‘ben görev almam, işim var’ deme lüksü yok. Bu ekibi toplayacağımızı düşünüyorum. Biz hazırız.” diye konuştu.

Yarsuvat şunları söyledi:

“Dursun Özbek, ‘Ortada aday mı var?’ diyor. Aday yok olur mu, Galatasaray’da benim adaylığım söz konusu muydu? Al seçim kararı, bak aday çıkıyor mu çıkmıyor mu gör.Ben nerede hata yaptım diye kendinize bakmanız lazım. Hatalar da sürekli tekrarlanıyorsa ‘ben bu işi yapamıyorum’ demeniz lazım. Ben en az 15-20 net hata sayarım. Ortada başarısızlık varsa gereğini yaparsınız.”

“ÖZBEK’İN BİLGİSİ ZAYIF”

Özbek ve ekibini adeta topa tutan eski başkan, Özbek’in ve etrafındaki yöneticilerin zayıf ve etkisiz olduklarını ifade ederek:

“Dursun Özbek’in iş idaresi, bilgisi ve etrafı çok zayıf. Galatasaray tarihinin en tecrübesiz başkanı. Etrafında bulunan en güvendiği yöneticilerden biri, ‘Tribün benden sorulur’ diyor… Tribün ‘istifa’ diye bağırıyor. Diğeri, ‘Sosyal medya benden sorulur’ diyor… Sürekli küfür yiyor. Öteki de ‘Kulüp benden sorulur’ diyor… Küfür yiyor. 3 tane çocuğa kalmış koca kulüp. O yüzden değişim ve seçim şart.

“DENİZLİ PARAYI CUKKA YAPTI!”

Futbol takımıyla ilgili de çarpıcı açıklamaların altına imza atan Yarsuvat;”Galatasaray’da ’90 dakika bitse de eve gitsek’ diyen futbolcular var. Başarı ancak severek gelir. İdarecilik sağa, sola, emirler vererek bağırarak çağırarak olacak iş değil. Dayakla sopayla eğitim olmaz.” dedi.

Dursun Özbek’in en büyük hatalarından biri olarak Hamza Hamzaoğlu’nu görevden almasını gösteren eski başkan, “Kendi ayağına kurşun sıktı. Hiçbir sebep yokken gönderdi. Tazminatı ve alacakları ödenmeden gitti. Yerine getirilen Mustafa Denizli, 1.5 milyon dolar peşin para aldı. Denizli’nin cebine cukka yaptığı 1.5 milyon doları bekliyoruz. Versin de Hamza’nın parası bir an önce ödensin.”

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]