DÜNYANIN İLK ÇOCUK RESİM OKULU’NUN SERGİSİ 23 NİSAN’DA İLK KEZ SAPPHIRE ÇARŞI’DA!

Sapphire Çarşı’da 23 Nisan Çocuk Bayramı coşkusu çok özel bir resim sergisi ile kutlanıyor!

Kuzey Osetya-Alanya Cumhuriyeti’nde bulunan dünyanın ilk çocuk resim Okulu, Tavasiev’in öğrencilerine ait birbirinden özel resimlerden oluşan Çocuk Ressamlar Resim Sergisi Türkiye’de ilk kez Sapphire Çarşı’da sanatseverlerle buluşuyor.

1921 yılından itibaren 3-15 yaş aralığındaki çocuklara resim alanında profesyonel bir eğitim veren, dünyanın ilk çocuk resim okulu olan Tavasiev, dünyada önemli bir prestije sahip. Tavasiev öğrencilerinin tamamen profesyonel, çok özel resimleri tüm dünyada bir çok ülkede sergilenmeye devam ediyor. Çocuk ressamların muhteşem resimleri şimdiye kadar 74 farklı ülkede sergilendi.

Alan Kültür ve Yardım Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen Çocuk Ressamlar Resim Sergisi; 23 – 30 Nisan 2014 tarihleri arasında Sapphire Çarşı’da ziyaret edilebilecek. Serginin açılışı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda saat 13:00’te, çocuk sanatçıların Kuzey Kafkas Halk Müziği eşliğindeki sürpriz gösterileri ile gerçekleştirilecek. Açılışa, Kuzey Osetya -Alanya Cumhuriyeti Başbakanı’nın Dış İlişkiler Danışmanı Nelli Pukhaeva, Tavasiev Resim Okulu Müdürü Aza Bıdtaeva ve İstanbul Rusya Başkonsolosluğu’ndan Konsolos Yuri Mulin katılacak.

Resim 2

Etkinlik Programı:

Sergi Açılışı:

Tarih: 23 Nisan 2014

Saat: 13:00-15:00 Çocuk Sanatçıların Kuzey Kafkas Halk Müziği eşliğindeki sürpriz gösterileri

Sapphire Çarşı Hakkında:

Alışveriş keyfini İstanbul manzarası ile buluşturan tek AVM…

Sapphire Çarşı sanatseverlerin dört gözle beklediği sergiler, müzik ziyafeti sunan konserler, benzersiz sahne şovları ve eğitici atölyeler ile sadece bölgenin değil, İstanbul’un önemli kültürel merkezlerinden biri olarak ziyaretçileriyle buluşuyor…

Tavasiev Çocuk Resim Okulu Hakkında;

23 Nisan Sergi Afiş(Normal Kalite)

Almanya, Japonya, Çekoslovakya, Finlandiya, Hindistan, Yugoslavya, Macaristan, Makedonya vb. 74 ülkede sergi açan okul, dünya genelinde 91 yarışmaya katılarak 447 ödül almıştır.

1972 yılında, çocuk resim okulları arasında, sanattaki gelişmeler ve yenilikler konusunda uygulama okulu seçilmiştir. Ve yine aynı yıl Dünya Çocuk Ressamlar Müzesi açılmıştır. Müzede 85 ülke çocuklarının resimleri yer almaktadır. Ve bu yönüyle, Avrupa’nın tek çocuk resim müzesi özelliği taşımaktadır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]