MagazinMüzik

Doktorluğunu konuşturan Ferhat Göçer uçakta fenalaşan gençlerin hayatını kurtardı

Müzikteki başarılarıyla tanınan ama asıl mesleği cerrahlık olan Ferhat Göçer, Kıbrıs’tan İstanbul’a dönüş uçağında baygınlık geçiren iki gencin hayatını kurtardı. Aynı uçakta Hadise ve Fatih Ürek de vardı. Ferhat Göçer uçakta gençleri nasıl ölümden kurtardı?

Ferhat Göçer, Kıbrıs’tan İstanbul’a dönerken seyahat ettiği THY uçağında baygınlık geçiren iki gence ilk müdahaleyi yaptı ve gençlerin hayatnı kurtardı. Göçer uçak inene kadar gençleri müşahade altında tuttu ve sağlık görevlilerine gençlerin durumları hakkında bilgi verdi.

Ramazan Bayramı’nm ikinci günü Grand Pasha Girne’de sahne alan Ferhat Göçer, 2,5 saat sahne aldıktan hemen sonra Ercan Havaalanı’na geçti ve İstanbul’a sefer yapacak olan 02:25’teki uçağa bindi. Uçak tam İstanbul Atatürk Havalimanı’na inmek için alçaldığı sırada arka kısımdaki yolculardan yükselen çığlık sesleri Göçer’i harekete geçirdi.

Business Class’ta yolculuk yapan sanatçılar Ferhat Göçer, Hadise ve Fatih Ürek, ilk olarak uçakta neler olduğunu anlamaya çalışırken o sırada hostesler, uçakta anons yaparak, yolcular arasında doktor olup olmadığını sordu. Hem başarılı bir müzisyen, icracı hem de cerrah olan Ferhat Göçer hemen uçağın arka kısmına koştu ve baygınlık geçiren biri Rus, diğeri Türk iki gence ilk müdahaleyi yaparak gençlerin hayatını kurtardı.

Göçer hosteslerden sağlık çantasını isteyerek ilk müdahelesini yaptı ve uçak piste iniş yapana kadar da yerde hazır bekleyen sağlık görevlilerine gençlerin durumu hakkında sürekli bilgi verdi. Aynı zamanda diğer yolcuları da sakinleştirmeye çalışan Göçer’in müdahale ettiği gençler İstanbul havalimanında ambulansa alındı. Gençlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı