Doğan Holding’te FETÖ operasyonu genişleyecek mi? Doğan Holding’ten açıklama

Doğan Holding’in Ankara temsilcisi Barbaros Muratoğlu’nun FETÖ operasyonu çerçevesinde bu sabah gözaltına alındı. Şimdilerde tartışılan konu operasyonun grubun medya ayağına da yansıyıp yansımayacağı… Medyadaki bazı isimlere göre bir dönemin sonu geldi.

Doğan Holding’te FETÖ operasyonu şoku yaşandı. Holdingin Ankara temsilcisi olan ve FETÖ ele başı Gülen ile fotoğrafları Akşam gazetesinde yayınlanan Barbaros Muratoğlu bu sabah gözaltına alındı. Doğan medyasında da hareketlilik yaşandığı konuşuluyor. Söz konusu operasyonun FETÖ’nün medya ayağına yönelik olduğu yorumları yapılırken, bazı gazetecilerin isimleri de sosyal medyada zikredilmeye başlandı bile…

Öte yandan Doğan Holdingten operasyon ile ilgili açıklama geldi.

dogan_holding_feto_operasyon

OPERASYON DOĞAN HOLDİNG İLE SINIRLI KALACAK MI?

 Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Doğan Holding’e yapılan FETÖ operasyonu sonrası 24’e konuştu. Kelkitlioğlu, “Barbaros Muratoğlu şu anda gözaltına alındı. Savcılığın 30 günlük gözaltı talebi var. İşin gerçekten çok büyümesi ihtimal dahilinde. Bir de FETÖ’nün medya ayağı operasyonu var ki, bu konuda çok ciddi bilgilerim var. Bu medya operasyonu daha da genişleyecek. Çok daha yukarıdaki isimlere gidebilir düşüncesindeyim.” dedi.

CEM KÜÇÜK’TEN BİR DÖNEMİN SONU YAKLAŞIYOR YORUMU

Cem Küçük de yaşananlarla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Küçük,  basın dünyasında bir dönemin sonunun yaklaştığını öne sürerek, “2013-16 arasında bilerek ve isteyerek FETÖ ile işbirliği yapmayın dedim hep. Ama dinlemediler ve tutuklanacaklar” dedi.

Cem Küçük, ayrıca  twitter’da paylaştığı mesajlarında izim vermekten kaçınmadı. Özellikle Ahmet Hakan ve Hürriyet’te yayınlanan bylock röportajı tartışmalara neden olan İsmail Saymaz isimlerine atıf yaptı.

İşte, Cem Küçük’ün o paylaşımları:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOĞAN HOLDİNG’TEN AÇIKLAMA

Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu imzasıyla Doğan Grubu adına yapılan açıklama şöyle:

“28 yıldır Grubumuz bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan ve çalışkanlığı ile takdirimizi kazanarak son 2 yıldır da Doğan Holding Ankara Temsilcisi olarak görev yapan arkadaşımız Barbaros Muratoğlu hakkında bir soruşturmanın başlatıldığını öğrendik. Soruşturmanın niteliği ve detayları hakkında şu anda yeterli bilgiye sahip değiliz. Süreci yakından takip etmekteyiz.

Bu soruşturmayı fırsat bilen bazı medya organlarının Doğan Grubu’na operasyon yapıldığı şeklinde yalan haberler yaptığını görmekteyiz. Geçmişte, başta haksız vergi cezaları olmak üzere FETÖ’nün kumpaslarına maruz kaldığı için ağır bedeller ödemiş ve bu örgüt unsurlarının bazı önemli davalardaki hukuk dışı uygulamalarına karşı çıkarak, yayınlarıyla bunları deşifre etmiş olan Grubumuzun söz konusu yasa dışı yapı ile hiçbir ilişkisinin olamayacağı açıktır. Bu gerçeğe rağmen Ankara Temsilcimiz Barbaros Muratoğlu ile ilgili yapılan yayınlar Grubumuz aleyhine bir karalama ve çarpıtma çabasına dönüştürülmek istenmektedir.

58 yıldır iş hayatında ve 40 yıldır da medya sektöründe var olan köklü Doğan Grubu, her türlü teröre ve terör örgütlerine karşı devletimizin ve milletimizin yanındadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile ‘at izinin it izine’ karıştırılmaya çalışıldığı bir ortamda yüce yargımızın suçlular ile suçsuzları birbirinden ayıracak deneyim ve basirete sahip olduğuna inanıyoruz.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarım.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]