Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın “Akli dengesi bozulmuş” sözüne Adnan Oktar’dan sert cevap

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle Diyanet İşleri Başkanlığında bir araya geldi. Erbaş toplantıda, çeşitli gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Erbaş, A9 kanalında yaptığı programla tartışılan Adnan Oktar hakkındaki bir soruya “İnşallahlar, maşallahlar havada uçuşuyor, dini bir takım referanslar ve orada dansöz oynatıyorsun böyle bir şey olabilir mi? Tamamen akli dengesi herhalde bozulmuş” şeklinde cevap verince Adnan Oktar’dan hemen cevap geldi.

ADNAN OKTAR’DAN SERT CEVAP

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın bu sözlerine Adnan Oktar’dan çok sert cevap geldi.  Ali Erbaş’ı FETÖ’ye yakın olmakla suçlayan Oktar, bununla da kalmadı. Erbaş’ın iddialarının tamamının asılsız olduğunu söyleyen Oktar, mason olduğunu kabul etti. Oktar, Erbaş’ın maaşının, genelevlerde fuhuş yapan kadınlar için kesilen vergilerden, alkolden, bahis oynayanlardan ödendiğini ifade ederek Erbaş’ın bunlara itiraz etmesi gerektiğini dile getirdi.

ALİ ERBAŞ, ADNAN OKTAR’LA İLGİLİ NE DEMİŞTİ?

Ali Erbaş, söz konusu toplantıda bir soru üzerine Adnan Oktar hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bizim de gördüğümüz zaman tüylerimizi diken diken eden, zaten bakmakta doğru değil öyle bir kanala. Bu kişi vaktiyle Yahudilik, Masonluk kitabını hazırlayan bir grubun başındaydı. Şimdi kendisi Mason olduğunu söylüyor. Tamamen akli dengesi herhalde bozulmuş. O konuda ceza aldı. Yahudilere ve Masonlara hakaretten ceza aldı. Şimdi öyle. Cezaevinde yatış sebeplerinden birisi de Atatürk’e hakarettir. 90’lı ya da 80’li yıllarda ben çok iyi biliyorum Atatürk’e hakaretten cezaevinde kaldı ama şimdi en büyük Atatürkçü olarak kendisini söylüyor. Dengesi bozulmuş bir insan. Biz bunun doğru olmadığını söylüyoruz. Ama o televizyonu kapatma yetkisi Diyanet İşleri Başkanlığında değil ki, yetki kimdeyse onun kapatması lazım. İnşallahlar, maşallahlar havada uçuşuyor, dini bir takım referanslar ve orada dansöz oynatıyorsun böyle bir şey olabilir mi?”

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]