Youtube

Dişmacunlu bisküviyi adama yediren YouTuber 20 bin euro tazminat ödeyecek

Evsiz bir kişiye krema görünümünde diş macunu dolu bisküvi yediren ReSet lakaplı YouTuber Kanghua Ren, 15 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ünlü YouTuber, çektiği bu videoyu sosyal medya hesabından da paylaştı.

20 BİN EURO TAZMİNAT ÖDEYECEK

İspanya’da evsiz bir adama krema görünümünde diş macunu dolu bisküvi yedirip sosyal medya hesabından paylaşan “ReSet” lakaplı ünlü YouTuber Kanghua Ren 15 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sosyal medya hesaplarını kullanması 5 yıl yasaklanan Ren, evsiz adama 20 bin euro da manevi tazminat ödeyecek.

ReSet, 1,1 milyon takipçiyle İspanya ve Latin Amerika’nın en ünlü YouTuber’larından biri olarak tanınıyor.

Haber, İspanyol El Pais gazetesinde yayımlandı. 1,1 milyon takipçiyle İspanya ve Latin Amerika’daki en popüler 200 YouTuber arasında yer alan Çin doğumlu İspanya vatandaşı ReSet, 2017 yılında kurabiyelerin arasındaki kremayı sıyırıp, yerine diş macunu sıktı.

EVSİZ ADAM KUSMASINI KAYDA ALDI

ReSet, arasında krema yerine diş macunu bulunan kurabiyeleri yemesi için Barselona sokaklarında yaşayan bir evsize verdi. Evsiz adama 20 euro verip, diş macunlu bisküvileri yerken filme çeken ReSet, bu kişinin kustuğu görüntülerinin de yer aldığı videoyu çevrim içi hesabında paylaştı.

Sosyal medyada yayılan video büyük tepki çekti. Tepkinin büyümesi ve savcılığın harekete geçmesi üzerine ReSet evsiz adama ve kızına ulaştı, şikayetçi olmamaları için 300 euro verdi. Hakim karşısına çıkan ReSet bu davranışından dolayı bir dizi cezaya çarptırıldı.

Hakim, acımasız davranışta bulunmakla suçladığı sosyal medya yıldızı ReSet’i, “kolay ya da savunmasız mağdurlar üzerinde avlanma eğiliminde olduğuna” kanaat getirip, evsiz kişinin ahlaki bütünlüğünü ihlal etmekten suçlu buldu.

Hakim, ReSet’in “hayatı alkolizm ve sokaklarda yaşamaya uğrayan çok daha yaşlı, savunmasız, evsiz bir insanı küçük düşürdü ve taciz ettiğini, takipçilerinin hastalıklı dikkatini çekmek için bunu yaptığını ve videonun reklam gelirlerini artırdığını” da kayda geçirdi.

ReSet’e 15 ay hapis cezası veren, cezayı 2 yılın altında olduğu için erteleyen mahkeme, mağdura 20 bin euro manevi tazminat ödenmesine de hükmetti. ReSet’in 5 yıl boyunca herhangi bir sosyal medya hesabına sahip olması da yasaklandı.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün