Magazin

Diriliş Ertuğrul’a nazar mı değdi? Ünlü oyuncu yoğun bakımda…

Diriliş Ertuğrul Dizisi’nde sağlık sorunları bitmiyor. Daha önce çekimler sırasında attan düşüp yaralanarak ameliyata alınan Onur Çağdaş Öztürk’ün üzücü haberinin ardından bu kez de yeni sezonun önemli karakterlerinden birini canlandıran usta oyuncu Erden Alkan’ın (Candar Bey) kalp krizi geçirdiği ve şu an yoğun bakımda olduğu haberi şok etkisi oluşturdu.

 

Bu Çarşamba günü ekrana 3. sezonun ilk bölümüyle gelmeye hazırlanan Diriliş Ertuğrul’dan erden-alkanüzücü haber geldi. Yeni sezonda Candaroğlu Beyliğinin Bey’ini canlandıracak olan Candar Bey rolü ile dizinin bu sezon önemli bir ismi olması beklenen usta oyuncu Erden Alkan kalp krizi geçirdi ve ameliyata alındı. Başarılı bir ameyitanı ardından Alkan’ın şu an yoğun bakımda olduğu bildirildi.

Edinilen ilk bilgilere göre, 22 Ekim Cumartesi akşamı evinde geçirmiş olduğu kalp krizi nedeni ile Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine yatırıldı. Erden Alkan, yapılan ameliyatın ardından şu an yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyor. Alkan’ın diziye devam edip etmeyeceği ise tedaviye vereceği cevap ile belli olacak.

 

 

Erden Alkan kimdir?

12 Şubat 1941, Giresun doğumlu ünlü oyuncu Erden Alkan, Lise eğitimini Vefa Lisesi’nde tamamladıktan sonra Viyana’daki Max Reinhardt Tiyatro Okulu’na giden Alkan kariyerine 1970 yılında Ölüm Emri adlı yapım ile başlamıştır. 17 Şubat 2012’de gösterime giren ve yönetmen koltuğunda Faruk Aksoy’un oturduğu İstanbul’un Fethi’ni konu alan Fetih 1453 filminde Çandarlı Halil Paşa karakterini canlandırmıştır. Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Candar Bey rolünü üstlenmiştir.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı