Diriliş Ertuğrul ve Sen Anlat Karadeniz arasındaki strateji savaşını kim kazanacak?(Medyabey-Analiz)

MEDYABEY-ANALİZ:31 Ocak Çarşamba günü ikinci bölümü yayınlanan ATV’nin iddialı dizisi Sen Anlat Karadeniz ile TRT1’in reyting rekortmeni olan fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul arasında kıyasıya rekabet yaşanmış ve Sen Anlat Karadeniz, Genel kategorisinde Diriliş Ertuğrul’u geçmeyi başarmıştı. Dün akşam iki dizinin nasıl bir sonuç alacağı, Diriliş Ertuğrul’un Genel kategorisinde yeniden birinci olup olmayacağı merak ediliyordu. Diriliş Ertuğrul yayınlanan son bölümde yapılan stratejik hamle ile dikkat çekti.

SEN ANLAT KARADENİZ VE DİRİLİŞ ERTUĞRUL ARASINDA BÜYÜK  REKABET

Diriliş Ertuğrul dizisinin özet görüntülerinden sonra yayına giren yeni bölüm öncesinde uzun reklam kuşağı ekrana gelirdi. Ama bu kez öyle olmadı. Özetten sonra Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümünün hemen ekrana gelmesi dikkatlerden kaçmadı. Belli ki kanal geçen hafta yaşanan olaydan sonra bu kez işi sıkı tuttu.

SEN ANLAT KARADENİZ SOSYAL MEDYADA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Sen Anlat Karadeniz cephesinde ise özellikle sosyal medyada büyük bir hareketlilik yaşandı. Dizinin müdavimleri, Sen Anlat karadeniz’le ilgili  o kadar çok paylaşımda bulundu ki dizinin adı uzun süre sosyal medya Twitter’da TT listesinin ilk sırasında yer aldı. Diziyle ilgili yaklaşık 100 bin paylaşım yapılması dikkatlerden kaçmadı. TT listesinin ikinci sırasındaki konu başlığı olan “HesapZamanı” ile ilgili yaklaşık 30 bin paylaşım yapıldığı düşünülürse aradaki farkın daha çarpıcı bir biçimde ortaya çıktığı görüldü.

REYTİNG SONUÇLARI MERAKLA BEKLENİYOR

Aslında Sen Anlat Karadeniz’in sosyal medyadaki başarılı performansı Diriliş Ertuğrul’a adeta gözdağı niteliği taşıyordu. Dizinin sosyal medya performansı Genel kategorisinde “bu hafta da iddialıyım” diyordu.

İki dizi arasındaki reyting rekabetinin resmi sonuçları merak konusu oldu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]