Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak?

Her hafta çarşamba günü TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul bugüne kadar milyonlarca izleyicisinin ilgisini çekti. Senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın yazdığı ve başrollerini Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Esra Bilgiç, Hülya Darcan ve Didem Balçın’ın paylaştığı diziyle ilgili en çok sorulan soruların arasında Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak sorusu yer aldı.

TRT 1’in sevilen tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul ilk iki sezonuyla Türk izleyicisini ekran başına kitlemeyi başardı. Senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın yazdığı ve yapımcılığını Tekden Film’in üstlendiği dizi Türkiye ve dünyadaki birçok ülkede izlenme rekoru kırdı. Dizinin ilk sezonunda Kayı Boyu’nun Tapınak Şövalyeleri’ne karşı olan mücadelesine yer verildi. Dizinin ikinci sezon hikayesi ise 13. yüzyılın ortalarında yine Kayı Boyu’nun bu sefer Moğollar’a karşı verdiği mücadele anlatıldı.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TRT 1’in ilgiyle takip edilen dizisi Diriliş Ertuğrul ilk iki sezonunda yayınlandığı her bölüm reyting sıralamasında birinci olmayı başardı. 2015 yılının en iyi dizisi ödülünü alan Diriliş Ertuğrul ile ilgili merak edilen sorular arasında Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak sorusu yer aldı. Dizinin eylül ayında TRT 1 ekranlarında başlaması bekleniyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL’UN KONUSU

Dizinin ilk sezon hikayesi 13. yüzyılda Kayı Boyu’nun Tapınak Şövalyeleri’ne karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Dizinin ikinci sezon hikayesi ise 13. yüzyılın ortalarında yine Kayı Boyu’nun bu sefer Moğollar’a karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Dizi için 6 ay kadar hazırlık yapılmıştır. Oyuncuların tamamına at binicilik dersleri verilirken, erkek oyunculara bıçak ve kılıç kullanma dersleri verildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]