Diriliş Ertuğrul ilklere imza atmaya devam ediyor

TRT 1 ekranlarının sevilen tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul ilklere imza atmaya devam ediyor. Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, TRT’nin reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisinde bir kaza sebebiyle zorunlu olarak yapılan bir değişikliği köşesinde okurları ile paylaştı.

“Abisi Simon’la Ertuğrul’un sonunu getirmek için her yola başvuracak, kimi zaman dişiliğini, bazen savaşçılığını kullanacak Maria rolüne Şahin’in nasıl hazırlandığına gelince:

ŞAHİN: “CİDDİ BİR HAZIRLIK DÖNEMİ GEÇİRDİM”

“Ciddi bir hazırlık dönemi geçirdim. At binmeyi, ok atmayı ve kılıç kullanmayı bilmiyordum. Çekimlerden üç hafta önce bunların eğitimine başladım. Çok fazla dublör kullanmadığımdan aksiyon sahneleri için eğitim almaya devam ediyorum. En kolay kılıç kullanmayı öğrendim. Çünkü okulda eskrim dersim vardı. Spor yaptığım için de at binmek beni çok fazla yormadı. Normal hayatta yapamadıklarımı kamera karşısında yapabilmek adına oyuncu olduğum için dizideki rolümü çok sevdim.”

LEBİP GÖKHAN DİZİYE ENGİN ALTAN DÜZYATAN SAYESİNDE DAHİL OLDUĞUNU AÇIKLADI

Diziye hazırlanırken attan düşüp sakatlanan Çağdaş Onur Öztürk’ün yerine ‘Diriliş Ertuğrul’a Simon karakteriyle dahil olan Lebip Gökhan, 1999’dan bu yana Devlet Tiyatroları oyuncusu. İlklere imza atan ‘Diriliş Ertuğrul’ – Müdürlüğünü de yaptığı Diyarbakır Devlet Tiyatroları’ndan üç yıl önce İstanbul’a gelen oyuncu, ‘Diriliş Ertuğrul’a, dizinin başrol oyuncusu ve arkadaşı Engin Altan Düzyatan sayesinde dahil olduğunu söyledi ve ekledi:

GÖKHAN: “KISMETİMDE SİMON VARMIŞ”

“Dizi başladığında görüşmüştüm yapımcımızla, ama o zaman kısmet değilmiş. Çağdaş, talihsiz bir kaza geçirince yapımcımızın aklına gelmişim. Görüştük ve başladım. Kısmetimde Simon varmış.”

“SEKTÖRDEN UZAK KALMAKTAN PİŞMANLIK DUYMADIM”

Dizide, Ertuğrul’un düşmanı tapınak şövalyesi hancı Simon’u canlandıran Gökhan, 12 yıl Diyarbakır’da çalışırken sektörden uzak kalmasından yana hiç pişmanlık duymadığını anlattı. Gökhan, “Yıllarca Diyarbakır’da çalışınca çok sayıda oyunda oynama şansım oldu. Doğu’da birçok yerde kamyon üstünde tiyatro yaptım. Oyunu izledikten sonra, ‘Abi, hayatımda ilk defa canlı televizyon gördüm. Tiyatro çok güzelmiş’ diyerek duygularını dile getiren insanlara ulaşmanın keyfini yaşadım.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]