Diriliş Ertuğrul hasret bitiyor, geri sayım başladı

Diriliş Ertuğrul’a sayılı günler kaldı. Diriliş Ertuğrul yeni sezon bölümleri ne zaman başlıyor? Diriliş Ertuğrul ilk bölümünde neler yaşanacak?

TRT 1’in rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul’un yeni sezondaki ilk bölümü için geri sayım başladı. TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve çok geniş bir izleyici kitlesine sahip olan rekortmen dizi Diriliş ‘’Ertuğrul’’ 26 Ekim Çarşamba günü izleyiciyle tekrar buluşuyor.

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonda Neler Olacak?

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunda; Kayıların büyük bir kısmı Ahlat’a yerleşirken, Ertuğrul ve ona inanan dört yüz Kayı Ankara yakınlarına yerleşmiştir. Önceki sezonlarda savaşçılık özellikleriyle ön plana çıkan Kayılar, bu sezonda ticaretle ilgilenmeye başlayacak ve o bölgede kurulan Hanlı Pazar’da ticari ve siyasi mücadelelere gireceklerdir.

“Yeni Sezonda Yeni Oyuncular ve Dev Platoyla Daha da Güçlendik”

Dizinin yeni sezonu ile ilgili açıklamalar yapan Mehmet Bozdağ: “Dizimizin yeni sezonuna sayılı günler kaldı bizde büyük bir heyecanla bekliyoruz. Diziye yeni sezonda dahil olan oyuncular arasında Kürşat Alnıaçık, Cem Uçan, Erden Alkan, Gülçin Santırcıoğlu, Gülsim Ali, Sedef Şahin, Batuhan Karacakaya, Lebip Gökhan, Osman Albayrak, Elif Sümbül Sert, Cenk Kangöz, Fırat Topkorur, Gökhan Bekletenler, Çağdaş Onur Öztürk, Mehmet Pala, Serhat Barış, Mert Soyyer, Mehmet Cerrahoğlu, Ekrem Türker ve Yaman Tümen yer alıyor. Her biri ilginç karakterlere hayat veren, oyuncularımızla ve platomuzun yeni haliyle daha da güçlenerek seyircilerimizle buluşuyoruz” dedi.

Öte yandan büyüyen plato hakkında bilgileri de paylaşan Bozdağ, ‘’ Çekimler 85.000 metrekare alana kurulu, dev bir platoda yapılıyor. Proje için 1.200’e yakın döneme ait kostüm ve birçok aksesuar üretildi. Tüm plato ve dekor asıllarına uygun şekilde inşa edildi. Riva ve Beykoz Kundura Fabrikasına bulunan platolara bu sezon yeni Kayı Obası, Çavdaroğlu Obası ve Hanlı Pazar gibi yeni mekanlar eklendi.’’ dedi.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 3. BÖLÜM FRAGMANI 

“Bir Milletin Dirilişine Az kaldı’’ 

KÜNYE

Senaryo: Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ

Görüntü Yönetmeni: Ömer Faruk Karacan

TRT1 Proje Sorumlusu: Halis Cahit Kurutlu

Yapım Koordinatörü: Hamide Kecin Hurma

İdari Koordinatör: Bilgehan Özen

Kurumsal İletişim Direktörü: Cem Berkcil

Müzik: Alpay Göltekin – Zeynep Alasya

Sanat Yönetmeni: Doğan Özcan

Kostüm Tasarım: Tuğçe Çaldıran

Kurgu Yönetmeni: Akif Özkan

Görsel Efektler: Genius Park

Yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın, yönetmenliğini Metin Günay’ın üstlendiği, senaryosunu ise Mehmet Bozdağ, Atilla Engin ve Aslı Zeynep Peker Bozdağ’ın yazdığı Diriliş ‘’Ertuğrul’’ 26 Ekim 2016’dan itibaren her Çarşamba saat 20.00’da TRT 1 ekranlarında olacak.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]