Digitürk’ün satışı resmiyet kazandı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF), Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ (Digiturk) hakkında satış konusuyla ilgili açıklama yaptı. Digitürk’ün satışı Fon’un resmi sitesi üzerinden duyurularak resmiyet kazanmış oldu.

Digitürk’ün Katar sermayesi BeIN Sports’a satış sürecinin dün akşam saatlerinden resmen kesinleştiği öğrenildi. TMSF’den de satışla ilgili olarak açıklama geldi. TMSF, Digitürk’ün satış işleminin tamamlanmasına onay verdiğini açıkladı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ’nin (Digiturk), beIN Media Group LLC’ye satışının tamamlanmasının onaylandığını bildirdi

DİGİTÜRK’ÜN SATIŞIYLA İLGİLİ O  AÇIKLAMA:

Açıklamada, Digiturk’ün tek hissedarı DP Acquisitions BV’nin hisselerinin tamamının, beIN Media Group LLC tarafından satın alınması için 2015’in haziran ayında, Çukurova Holding AŞ, DP Coinvest BV, P5 DP INV SarL, Providence Equity Offshore Partners VLP, Fintur Technologies BV, Karamko İmalat Ziraat Endüstri ve Ticaret AŞ ile beIN Media Group LLC arasında bir Hisse Alım Sözleşmesi imzalandığının altı çizildi.

Hisse Alım Sözleşmesi’nde yer alan çeşitli koşulların yerine getirilmesi sonucunda satış işleminin tamamlanması için TMSF’nin onayının talep edildiği aktarılan açıklamada, “Hisse Alım Sözleşmesi’nde yer alan şartlar dahilinde söz konusu satış işleminin tamamlanmasına Kurumumuz tarafından muvafakat edilmiştir.” ifadesine yer verilmesi dikkat çekti.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]