DİGİTÜRK’TEN MAÇ İHALESİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

2015-2016 ve 2016-2017 sezonları için Rekabet Kurulu’nun Digitürk’e ‘İhalesiz olarak yayın hakları satılırsa diğer operatörlere de maçları yayınlama zorunluluğu getirdiğine dair medyada çıkan haberlerle ilgili Digitürk’ten açıklama geldi.

Habere göre Digitürk Rekabet Kurulu’nun onaylayacağı bir tarife ile tüm düğer platformlara artık Süper Lig’deki maçların yayın iznini vermek zorunda olduğuna dair haberler çıkmış, Süper Lig maçlarının her paralı platformdan yayınlanabileceği duyurulmuştu.

Digitürk’ten yapılan konuyla ilgili açıklama şöyle:

 

Bugün bazı internet sitelerinde Lig TV ile ilgili ‘Rekabet Kurulu’ndan çıkan devrim gibi karar’ haberindeki eksik bilgilendirmeye ilişkin açıklama ihtiyacı yapma gereği duyduk.

Rekabet Kurulu’nun Süper Lig yayın haklarının uzatılmasıyla ilgili gerekçeli kararında, uygun ticari şartlar teklif edildiği takdirde yayının diğer platformlarla paylaşılacağı belirtilmektedir.

Bu karar Digiturk’ün tam da arzuladığı bir yöntemi tarif etmektedir. Bu nedenledir ki geçtiğimiz yıllarda kısmi alt lisanslama sürekli yapılagelmiş ancak yayın haklarının bütününün alt lisanslaması konusunda ne yazık ki hiçbir yayın platformu eşit ve hakkaniyetli bir ticari teklifi sunamamıştır.

Süper Lig yayınlarından oluşan sorumluluk ve yüksek maliyeti diğer yayın platformları ile paylaşmayı her zaman arzu ettik. Ancak, spekülatif amaçlarla yapılan yaklaşımları kabul etmemiz mümkün görünmemektedir.

2017 yılı Haziran ayına kadar devam edecek yayın sözleşmemizin son iki yılı için alt lisanslama söz konusu olmasına rağmen ciddi tekliflere bu sezonun kalan maçları ve önümüzdeki sezon için de açık olduğumuzu bu vesileyle kamuoyuna ve yayın platformlarına duyurmak isteriz.

13 yıldır Süper Lig maçlarını istikrarlı ve tutarlı şekilde yayınlamakta olan Digiturk önümüzdeki yıllarda da Türk futboluna hizmet vermeye devam edecektir.

Saygılarımızla.

Digiturk

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]