Magazin

Didem Soydan hakkındaki terör soruşturmasına takipsizlik kararı

Ünlü model Didem Soydan hakkında  ‘terör örgütü propagandası yaptığı’ iddiasıyla soruşturma açılmıştı. Soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Savcılığının, Didem Soydan hakkında “söylenilen sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceği” gerekçesiyle takipsizlik kararı verdiği öğrenildi.

DİDEM SOYDAN CUMARTESİ ANNELERİ’NE DESTEK VERMİŞTİ

Bugün sabah saatlerinde Didem Soydan’ın Cumartesi Anneleri’ne destek verdiği paylaşım gerekçe gösterilerek soruşturma açılmıştı.

SORUŞTURMANIN GEREKÇESİ CUMARTESİ ANNELERİ İLE PAYLAŞIMI

Soydan, 28 Ağustos 2018 tarihli Cumartesi Anneleri ile ilgili paylaşımında şu ifadelere yer vermişti:

“Canım anne ve senin gibi değerli anneler: Bu olanlar yüzünden sizden özür dilerim. Açıklama yapmaya, ağır neden ve sebepleri anlatmak bile gereksiz. Fotograf yeterli. Bir anne, evladını arıyor. Gözaltına alınmış ve kaybedilmiş evladını. Onların adı benim için sevginin, vazgeçmemenin, yüreğin, analığın sözlük karşılığıdır. Cumartesi anneleri özür diliyorum, bütün bu başınıza gelenler ve gördüğünüz muamele için özür diliyorum. Sizler çöp yığının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz. Özür dilerim”..

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ

Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ünlü modelin bu paylaşımıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmuş ve soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Savcılığının, Didem Soydan hakkında “söylenilen sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceği” gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün