DEVRİM EVİN: ÇEKİLEN FİLMLERE SAHİP ÇIKILAMIYOR

Aylık Online Kültür-Sanat Dergisi Büt Dergisi’nin 14.sayısı çıktı. Deginin yeni sayısında Fetih 1453 ve Yunus Emre Aşkın Sesi sinema filmlerin başrol oyuncusu Devrim Evin ve Kazım Karabekir Paşa’nın kızı Timsal Karabekir röportajları yeralıyor.

Büt Dergisi 14.sayı kapakTürkiye’nin en pahalı yapımları arasında olan ve gişe rekorları kıran Fetih 1453 ve Yunus Emre Aşkın Sesi sinema filminin başrol oyuncusu Devrim Evin ile yapılan röportajda Evin, popcorn işler yaparak sinemaya seyirci çekilmeye çalışıldığını savundu. Evin, bu konuda şunları söyledi: “Türkiye’de özellikle dağıtımcı ayağında her şeyin %80 civarında.Kapitalizmin ve Emperyal güçlerin elinde olduğunu biliyorum. Bunun sinema salonlarından tutun da dağıtımcı aşamasına varıncaya kadar önüne geçmeye çalışırdım; çünkü bu Türkiye Sineması’nın oluşmamasına neden oluyor. İnsanlar sadece komedi filmlerini vizyona sokarak popcorn işler yaparak seyircileri sinema salonlarına çekiyorlar. Sinemayı bu durumdan kurtarmak için ne gerekiyorsa yapardım. Bu yapılmadığı takdirde insanlar neden bu çekilmiyor diye veryansın edecekler; çünkü çekilen filmlere bile sahip çıkılamıyor.”Yazar kadrosunun çoğunun üniversite öğrencilerinden oluşan bir yılı aşkın sürede online yayın hayatını sürdüren Aylık Online Kültür-Sanat Dergisi Büt Dergisi’nin 14.sayısı çıktı. Derginin bu ay ki röportaj konukları Devrim Evin ve Timsal Karabekir.

Büt Dergisi’nin bu ay da okuyucusuna birbirinden ilginç yazılarla güzel bir dergi keyfi yaşatıyor. Büt Dergisini ücretsiz   http://butdergisi.com/14-sayi/ linkinden  okuyabilirsiniz…

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]