Deprem hem Nepal’i hem de Google’ı vurdu

Nepal’de meydana gelen 7,9 şiddetindeki deprem hem Nepal’i hem de dünya internet devi Google’ı vurdu.  Dünyanın en büyük ticari hacmine sahip markalardan olan Google’ın yöneticisi Dan Fredinburg’un Nepal’deki depremde hayatını kaybettiği bildiriliyor.

Nepal’de yaşanan büyük facia sonrası Everest’te de depremin etkisiyle çığ meydana gelmişti. Everest’te tırmanan dağcıları kurtarma çalışmalarının tamamlandığı ve ölen dağcılar arasında Google yöneticisi Dan Fredinburg’un da olduğu haber veriliyor. Fredinburg’ın son olarak İnstagram hesabından fotoğraf paylaştığı ortaya çıktı.

dan-fredinburg-google

Depremin Everest’e tetiklediği çığda ölenlerin sayısı da 17’ye yükseldi. Çığ altında kalan 61 dağcı, yaralı olarak kurtarıldı.

Nepal Dağcılık Derneği yetkilileri, yaralananlardan 22’sinin durumunun ağır olduğunu kaydetti. Yaralı dağcılar, helikopterlerle Pheriche köyündeki hastaneye taşınıyor. Çığ altında kalan dağcıların bulunması için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bölgede etkili olan kötü hava koşulları arama kurtarma çalışmalarını ve yaralıların nakliyesini olumsuz etkiliyor.

Ölenler arasında Google’ın yöneticilerinden Daniel Fredinburg’un da bulunması şirketi adeta yasa boğdu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]