DENİZ’DEN MUTFAK HİKAYELERİ CİNE 5’TE BAŞLIYOR

Cine 5 ‘te yeni bir yemek programı başlıyor: Deniz’den Mutfak Hikayeleri…Deniz Orhun’un sunduğu programda farklı yemek tarifleri, yemek pişirmenin püf noktaları, doğru malzeme seçimi ve uygun damak tadını yakalamanın sırları gibi konulara ağırlık verilecek.

Cine 5’te hafta içi hergün 12.50-13.30 saatlerinde ekrana gelecek olan programın tekrarları ise aynı gün 17.35-18.15 saatleri arasında yayınlanacak. Deniz’den Mutfak Hikayeleri’nin yapım şirketi ise Klemantin.

Programın sunuculuğunu yapacak olan Deniz Orhun, Ankara Universitesi Ziraat Bölümün Mühendisliği ve London College Economics & Hacettepe Universitesi ortak programı İşletme Yüksek Lisansı mezunu.  İsveç, Dubai ve Brezilya’ya çeşitli görevler ile gittikten sonra Amerika’da bu işin Harvard ‘ı olan Kendall College ‘da pastacılık ve fırıncılık eğitimi aldı. Four Seasons Chicago’da Banquet Pastry Chef ve Union League ile Swedish Bakery’de çalıştı. International Cuisine Festival’da Türkiye’yi temsil etti ve birincilik ödülü aldı. İki yılı aşkın süredir sahibi ve şefi olduğu Klemantin Açık Mutfak ve Pasta Evi’nde çalışmalarına devam ediyor.

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Derya 23:49

Merhabalar programı televizyondan izliyorum güzel fakat malzeme listesi cok hızlı geçtiği için yazamıyoruz sık sık alt yazı olarak geçse yada bi kenarda sabit olarak yazılı olsa daha kolay olacak bir eleştiride Deniz hanım olayı anlatırken hangi malzemeden ne kadar kullandıgınıda eklerse(gram bazında değilde ölçü olarak bardak kullanılırsa) cok daha keyifli program olacaktır 🙂

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]