Deniz Akkaya, Nurettin Yıldız’a veryansın etti:” ..biri bu adamı susturmalı!”

Deniz Akkaya, dini içerikli videolarındaki tartışmalı sözleriyle tepki çeken Nurettin Yıldız’a veryansın etti.  Akkaya, kişisel Instagram hesabından, Nurettin Yıldız’ın kadınlar hakkında yine çok tartışılacak bir videosunu paylaştı ve “Yeter artık bu adamı biri susturmalı” diye yazdı.

DENİZ AKKAYA’NIN NURETTİN YILDIZ  İSYANI

Akkaya, tepkisini dile getirirken, şu ifadeleri kullandı:

“Paylaştım bu insan düşmanını defalarca kez ama yeter! Artık bu adama biri dur desın! Bu adamın pervasız söylemleri bu ülkeyi korkunç bir ımaja ve kara deliğe sürüklüyor! Yabancı sitelerde altyazı ile yayınlanıyor, bu adamın ketçap şehvet uyandırır, yorgana hallenmeyin abuklukları! Rezıl rüsva oluyoruz ayrı, ama ben bir Türk kadını olarak diyorum ki, bu bir suçtur! Kadına şiddete davetttir! Yeter artık bu adamı biri susturmalı”

Nurettin Yıldız, kamuoyunun vicdanını kanatan açıklama ve fetvalarıyla bildiğini okumaya devam ediyor. Yıldız, geçmişte de“Altı yaşındaki kızlar evlenebilir”, “Kız çocukları 7-8 yaşından itibaren tesettür şekli almalı”, “3 yaşında kız çocukları amcalarının yanına külotla çıkmamalı”, “Kız çocukları cehennem kadar risktir”, “Çalışan kadın fuhuşa hazırlık yapan sürece destek oluyor” gibi fetvalarıyla tepki çekiyor.

İşte Akkaya’nın o paylaşımı:

Akkaya’nın paylaştığı Nurettin Yıldız’ın kadına şiddete yönelik o videosunda söyledikleri:”Allah böyle diyor… Mesela bir erkeğe ‘kadını dövebilirsin’ diyor… Sonra ne diyor hadisi şerifte; ‘yüzüne vurmayacaksın’ diyor. Boyundan yukarısına vurmak yasak. Göğüs kısmına vuramıyorsun. Beline vuramıyorsun. Ya bunu emniyet müdürlüğüne falan dilekçe yazın, nasıl vurulacağını öğretsinler size… Onu ven bilemiyorum… Bakınız cetvelden uzun bir sopayla vuramıyorsun… Elini yumruk yapıp vuramıyorsun… Avucunun içiyle olduğu gibi vuramıyorsun… İşkence yapmak, acıtmak için değil, deşarj olmak için vurdutturuyor Allah. Çünkü eğer erkeğe, burasına kadar geldikten sonra ‘dokunma bu kadına’ dersen; başka yolla erkek rahatlar. O da o kadını delirtir aslında…”

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Anonim 4 Mart 2018

Deniz akkaya kim ya bide laf ediyo

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]