Demirören Medya Grubu’ndan “kriz” açıklaması

Demirören Medya Grubu’ndan, medya grubundaki son atamalarla ilgili kriz haberlerine yönelik basın açıklaması geldi. Yazılı açıklamada medya grubundaki atamalarla ilgili medyada çıkan kriz haberlerine açıklık getirildi.

En son Milliyet hazetesi yazarı Mehmet Soysal, Demirören Grubu’nun İcra Kurulu Başkanlığına getirilmesi rahatsızlık meydana getirdiğine dair kimi haber sitelerinde haberler çıkmıştı.

“Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Soysal’ın İcra Kurulu Başkanlığı krize neden oldu” haberleriyle ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada; “Sayın Mehmet Soysal’ın İcra Kurulu Başkanlığı görevi devam etmektedir. Yanıltıcı haberlerin aslı yoktur” ifadesine yer verildi.

DEMİRÖREN MEDYA’DAN AÇIKLAMA

Demirören Medya Grubu’ndan yapılan açıklamada: “Mehmet Soysal Bey Demirören Medya Grubu ailesinin 4 senedir üyesidir. Mesleğindeki saygın geçmişi de malumunuz… Aile ve kurum olarak aldığımız isabetli ve verimliliğine inandığımız kararın arkasında olduğumuzu ve bu vesile ile tekrar kamuoyuna duyurarak hayırlı olmasını dileriz” denildi. Demirören Medya Başdanışmanı ve Milliyet Gazetesi köşe yazarı Mehmet Soysal, Demirören Medya Grubu İcra Kurul Başkanlığı’na atandı. Demirören Holding bünyesindeki Demirören Medya Grubu Yönetim Kurulu, etkin yönetimi geliştirmek amacıyla İcra Kurulu oluşturdu. Bu karar doğrultusunda Demirören Medya Başdanışmanı ve Milliyet Gazetesi köşe yazarı Mehmet Soysal İcra Kurulu Başkanlığı’na getirildi. Demirören Medya Grubu’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: “Yeni yapılandırılan İcra Kurulu aracılığı ile; medya grubumuzda idari ve mali işler, basılı-dijital medyanın kendi içinde işbirliğinin artırılması ve elde etmek istediğimiz grup sinerjisinin oluşturması amaçlanmaktadır. İcra Kurulu Başkanlığı görevine Sayın Mehmet Soysal getirilmiş olup, her üye kendi sorumluluk alanları doğrultusunda koordinasyon görevini üstlenecektir. Yeni İcra Kurulumuz, 25.04.2016 Pazartesi gününden itibaren görevine başlayacaktır. Yeni yapının Medya grubumuz için hayırlı olmasını dileriz” denildi.

Yeni İcra Kurulu şu isimlerden oluştu:

Mehmet Soysal-Demirören Medya Başdanışmanı/Milliyet Gazetesi Yazarı

Fikret Bila – Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

İsmail Yuvacan – Vatan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

Serkut Bozkurt – Digital Yayınlar Koordinatörü

Emrah Kurtoğlu – Genel Müdür (Reklam/ İdari ve Mali İşler)

Necdet Hüddam – Demirören Holding Temsilcisi

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]