Cüneyt Arkın’a Kanada’dan yaşam boyu başarı ödülü

Kara Murat, Battal Gazi, Hacı Murat, Koç Köroğlu ve yüzlerce filmin jönü-aktörü usta oyuncu Cüneyt Arkın, Montreal’de bu yıl 21. kez düzenlenen Fantasia Film Festivali’nde Yaşam Boyu Başarı ödülüne layık görüldü.

Toronto Kültür ve Tanıtma Ataşesi Derya Şerbetçi Acar, 12 Temmuz’da başlayan (halen devam eden) ve Türkiye’nin “Odak Ülke” olarak yer aldığını Fantasia Film Festivali ile ilgili olarak festival boyunca gösterimi yapılan Türk filmlerinin yanı sıra, festivalde yaşam boyu başarı ödülüne Amerikalı yönetmen, yapımcı ve senarist Larry Cohen ile birlikte Türk sinemasında 50. yılını geride bırakan Cüneyt Arkın’ın layık görüldüğünü açıkladı.

Usta sanatçı Cüneyt Arkın, sağlık sorunları nedeniyle festivale katılamadığı için Arkın’ın ödülünü, Ottawa Büyükelçiliği Müsteşarı Hakan Cengiz aldı.

Korku filmi, “Baskın”ın yönetmeni Can Evrenol’un da katıldığı, festivalde,  Ceyda Torun’un “Kedi” isimli belgeseli ile “Dünyayı Kurtaran Adam”, “Vahşi Kan”, “Ölüm Savaşçısı” ve “Göçebe” isimli Türk filmlerinin de gösterimi yapıldı. Festival 2 Ağustos’a kadar devam edecek.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]