Cumhuriyet’ten ayrılan Çiğdem Toker’in yeni adresi neresi oldu?

Çiğdem Toker, Cumhuriyet Vakfı’nda yönetim değişikliğinin ardından Cumhuriyet gazetesindeki yazarlık görevinden istifa etmişti. Toker, medyadaki yeni adresi belli oldu. çiğdem Toker Cumhuriyet’le ayrılığının sonrasında yazılarına Sözcü gazetesinde devam edecek.

ÇİĞDEM TOKER SÖZCÜ’DE

Hatırlanacağı gibi Cumhuriyet Vakfı’nın başkanlığına Alev Coşkun’un getirilmsi sonrası yaklaşık 2 yıldır Murat Sabuncu’nun yürüttüğü genel yayın yönetmenliği görevi, haber koordinatörü şefi Aykut Küçükkaya’ya verilmişti. Bu geliişmenin ardından çok sayıda yazarla yollarını ayıran gazeteden köşesine veda edenlerden biri de Çiğdem Toker’di. Bu yaşananların ardından gazetede görevden almalar ve istifalar yaşandı. Toker de ayrılanlar arasındaydı.

Gazetenin deneyimli ekonomi yazarı Çiğdem Toker istifasını “Hoşça kalın” başlıklı yazısıyla duyurmuş, veda yazısında “Yönetim değişikliğinin ardından ‘Atatürk’ün Cumhuriyet’i’ başlığını taşıyan dünkü açıklamanın, her duruşmasını izlemeye çalıştığım ağır ceza yargılamasında, Cumhuriyet davası iddianamesindeki çizgi değişikliği suçlamasını hatırlatması üzüntümün nedenlerinden biri” diye yazmıştı.

Toker yazılarını Sözcü gazetesinde sürdürecek. Bugün gazetede Toker’in yazılarına başlayacağı şu sözlerle duyruldu:

“Sözcü gazetesinin bugünkü birinci sayfasında, “Yolsuzlukları, haksızlıkları belgeleriyle ortaya çıkarmasıyla tanınan usta gazeteci-yazar Çiğdem Toker’in ilk yazısı yarın…”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]