Cumhuriyet’ten Akit TV sunucusu için suç duyurusu

Cumhuriyet gazetesinin Akit TV’de 11 Şubat 2018 tarihinde yayımlanan “Gün Başlıyor” programında Cumhuriyet’e ağır sözlerle yüklenen programın sunucusu Yusuf Ozan hakkında dün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu haber veriliyor.

YUSUF OZAN’IN AĞIR SÖZLERİ DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Yapılan suç duyurusunda Yusuf Ozan’ın açıklamalarının tamamının fantezi ürünü, gerçek dışı ve somut hiçbir veriye dayanmadığı kaydedildi. Ozan hakkında, iftira, hakaret, suç işlemeye tahrik ve resen tespit edilecek diğer suçlardan dava açılması istendi.

Suç duyurusu dilekçesinde Yusuf Ozan’ın 11 Şubat günü yayımlanan programda sarf ettiği sözlere yer verildi. Yusuf Ozan’ın Cumhuriyet’te yayımlanan “Afrin’de 11 şehit” başlıklı manşete atıfta bulunuldu. Aynı gün tüm ulusal gazetelerin 11 şehit haberini manşetten verdiğine dikkat çekildi. Diğer gazetelerin manşetleri de örnek olarak gösterildi. Türkiye’yi yasa boğan 11 şehit haberinin diğer gazeteler gibi manşetten görüldüğü belirtilen dilekçede, Ozan’ın “kendi fantezisinin ürünü ve gerçek dışı bir yakıştırma” ile “O 11’i orada yazmak sana zevk veriyor. 11 ile, bu sayısıyla orgazm olduğun için bunu manşete çekiyorsun” diyerek ağır hakaret ve ithamlarda bulunduğu kaydedildi.

AĞIR HAKARET İÇERİYOR İDDİASI

Ozan’ın, Cumhuriyet gazetesi ve çalışanlarına “Kansız, namussuz, şerefsiz, haysiyetsiz, kripto siyonist, vatanın başına bela, namus yoksunu, hain, dinsiz” ve benzeri ağır ifadeleri ardı ardına sıraladığı, söz konusu ağır hakaretlerinin düşünce açıklaması niteliğinde olmadığı belirtildi.

“SİZİN GİBİLERİ KATLETMEK MÜBAHTIR”

Ozan’ın, “Hainsin. Kellenin gitmesi lazım. Tek adam rejimi olsaydı, ah keşke olsa. Sizi iki dakikada kapatsa. Keşke bir de şeriat olsa. Keşke idam olsa sizi sallandırsa. Savaşta sizin gibileri katletmek mubahtır” sözleriyle gazete çalışanlarını hedef gösterdiğine dikkat çekildi.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]