Cumhuriyet’in yayın danışmanı Kadri Gürsel’e de gözaltı kararı

Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik başlatılan FETÖ ve PKK terör örgütlerine yardım operasyonunda yeni bir gelişme  yaşandı…Cumhuriyet Gazetesi yayın danışmanı Kadri Gürsel hakkında da gözaltı kararı çıktı… Gürsel’in evinde arama yapıldı. Kadri Gürsel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile haberi doğruladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Cumhuriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Kadri Gürsel hakkında gözaltı kararı vermesinin ardından  Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nden alınan karar gereği Gürsel’in evinde ve iş yerinde de arama başlatıldı. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerin gerçekleştirdiği arama işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Kadri Gürsel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Hakkımda yakalama kararı varmış, evimde arama yapılıyor. Evime gidiyorum. Cumhuriyet’e yapılan operasyonun devamı olduğunu sanıyorum.” diye yazdı.

Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonda gazetenin 11 yöneticisi gözaltına alındığı öğrenildi. Hakkında gözaltı kararı bulunan Akın Atalay’ın dün sabah Almanya’ya gittiği belirlenmişti. Yurtdışında bulunan Can Dündar hakkında ise yakalama kararı çıkarılmıştı.

Gazete yöneticisi Orhan Erinç’in yaşı sebebiyle gözaltına alınmayacağı sadece evinde arama yapılacağı öğrenilmişti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]