Cumhuriyet’in “Ahmet Şık’a tecritte su vermediler” haberi yalan çıktı

Cumhuriyet gazetesinin PKK, DHKP-C ve FETÖ adına propaganda yapmak suçlamasıyla tutuklanan muhabiri Ahmet Şık’ın Silivri’de tecrit edildiği haberi medyada ve sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya hesabı üzerinden ve gazeteden PKK, DHKP-C ve FETÖ propagandası yapması nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderilen Cumhuriyet’in muhabiri Ahmet Şık hakkında yapılan Silivri Cezaevi’nde tecrit edildiğine dair haberin yalan olduğu ortaya çıktı.

CUMHURİYET’İN TECRİT YALANI

Cumhuriyet’in bugünkü haberinde Ahmet Şık’ın ‘Reina saldırısı’ndan habersiz olduğunu, kendisine radyo ve televizyon verilmediğini, tek kişilik koğuşta tutulan Şık’a eziyet edildiğini, tecrit edildiğini iddia etti.

Adalet Bakanlığı ve Silivri Cezaevi yönetiminden edinilen bilgilere göre; Ahmet Şık’ın tecrit edildiği bilgisi yalan. Şık’ın cezaevi yönetiminden televizyon ve radyo talebinde bulunmadığı öğrenildi.

ADALET BAKANLIĞI: HABER TAMAMEN ASILSIZ

Ahmet Şık’ın kurum idaresinden kütüphanede bulunan kitap listesini istediği, kütüphane görevlisinden sözlü olarak talep ettiği 3 adet kitabın kendisine teslim edildiği öğrenildi.

CUMHURİYET DEĞİL BİRGÜN İSTEDİ

Gazete talebi ilgili olarak da Ahmet Şık’ın Cumhuriyet Gazetesi değil kurum idaresinden Birgün Gazetesi talep ettiği, talebi doğrultusunda Birgün Gazetesi kendisine teslim edildiği belirtildi.

Bakanlığın yaptığı açıklamayla Ahmet Şık’a Metris’te su içirilmediği bilgisinin asparagas olduğu ortaya çıktı

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]