Gündem

Cübbeli Ahmet: Nevruz Bayramı kaldırılsın

Cübbeli Ahmet Hoca Nevruz Bayramı’yla ilgili ilginç bir çıkış yaptı. Nevruz Bayramıyla ilgili konuşan Cübbeli Ahmet Hoca, Hz. Muhammed’in Nevruz Bayramı’nı yasakladığını, bu yüzden tamamen kaldırılması gerektiğini ileri sürdü.

Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Hoca’nın gündeminde şu sıralar çokça konuşulan  Nevruz Bayramı vardı.  Hoca, Bahar Bayramı olarak da ifade edilen Nevruz Bayramı’nın dinde yeri olmadığını söyleyerek tamamen kaldırılması gerektiğini savundu.

Cübbeli,  cemaatlerinin kanalı olan Lalegül TV’de yayınlanan programda Nevruz Bayramı’na değindi. Ebu Davud adlı hadis kitabından bilgi veren Cübbeli Ahmet, Hz. Muhammed’in Nevruz ve Mihrican bayramlarını yasakladığını anlattı.

“ALLAH BU BAYRAM YOK DİYOR!”

“Hükümet bunu yasaklamış, çok iyi yapmış” diye konuşan Cübbeli, Müslüman yetkililerimize rica ediyorum. Bu bayramı kaldırın. Bazı konuştuğum şeyler haberlere çıkıyor. Bu söylediklerim de haberlere çıksın. Zaten bunun için konuşuyorum.” dedi.

Hz. Peygamber’in bazı gelenek ve göreneklere ses çıkarmadığını anlatan Cübbeli Hoca, “Kainatı yarat Allah bu bayram yok diyor. Çünkü Allah bu bayramı iptal etti. Allah, bu bayramların yerine Kurban ve Ramazan bayramlarını getirdi” şeklinde konuştu.

“TAMAMEN KALDIRIN!”

Cübbeli, ”Hz. Muhammed, ‘Allah size Nevruz ve Mihrican bayramlarından daha hayırlı iki bayram nasip etti. Allah bu bayramları iptal etti. Yerine de Ramazan ve Kurban bayramlarını getirdi’ diye buyurdu. Yetkililerden rica ediyorum, Nevruz Bayramı’nı tamamen kaldırın.” diye konuştu.

İşte, Cübbeli Ahmet’in Nevruz Bayramı’yla ilgili açıklamaları:

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı