Cübbeli Ahmet Hoca’nın unutamadığı Muhammed Ali anısı

Cübbeli Ahmet Hoca dünyaca ünlü boksör Muhammed Ali Clay’ın vefatının ardından onunla ilgili bir anısını anlattı. 80’li yıllarda Muhammed Ali Clay ile aynı dönemde Hac’da olduklarını belirten Cübbeli Ahmet Hoca bakın Clay’den nasıl bahsetti.

Cübbeli Ahmet Hoca o dönemler Muhammed Ali’nin dünyaca ünlü efsane bir boksör olduğunu belirtti. O dönemler kendisinin de yeni yeni tanındığını belirten Cübbeli Hoca, boks haram olduğu halde nasıl Muhammed Ali’nin maçlarını kaçırmadan izlediklerini “Siyah beyaz televizyonların yeni çıktığı dönem. Maç gece yarısı oldu. Hacılar hocalar da kilitlendi. Halbuki boks haram. Muhammed Ali Müslüman olmuş falan ya, hani karşısındaki de gavur. Bizim Müslümanlar vursun, devirsin istiyor. Muhammed Ali dünya çapında meşhur, beni o zamanlar yeni yeni tanıyorlar.” şeklinde anlattı.

Mekke’de tavaf yerinde karşılaştılar

Cübbeli Ahmet Hoca, Muhammed Ali ile Mekke’de tavaf alanında karşılaştıklarını da takipçileriyle paylaştı. Cübbeli Ahmet Hoca “Bir keresinde Muhammed Ali bir gelişiyle herkes tavaf alanına geldi. Ben de gideyim dedim. Yaklaştırmıyorlar. Beni gördü, işaret etti. Gittim, kafam kadar eli vardı.” sözleriyle Muhammed Ali Clay’ın ölümünün ardından onunla ilgisini anlattı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]