Çocukların sevgilisi Pepee’nin şimdi de sinema filmi çekiliyor

İlk yerli animasyon karakteri olarak ünlenen ve uzun yıllar TRT Çocuk kanalında gösterilen Pepee’nin şimdi de sinema filmi çekiliyor. Müjdeyi sanatçı Kıraç verdi. 360 TV’de Alemce adlı programa konuk olan Kıraç, eşi Ayşe Şule Bilgiç ile Pepee’nin sinema filmi versiyonu için hazırlıklara devam ettiklerini söyledi.

Kıraç yoğun bir biçimde dublaj, animasyon ve şarkılar için yoğun bir çalışma sürecine girdiklerini anlattı. Kıraç, Pepee’nin 2017 yılının başında vizyonda olacağını dile getirdi. Film, Kıraç ve Ayşe Şule Bilgiç’in sahibi oldukları Düşyeri’nin yapımcılığında çekilecek.

Çocukların sevgilisi olan Pepee, TRT Çocuk kanalında yayınlandıktan sonra yayına ara vermiş ve sonrasında Show TV’de ekrana gelmeye başlamıştı. Filmin hazırlıkları bittiğinde Pepee, bu kez sevenleriyle beyazcamdan hasret giderecek.

PEPEE’DE AYŞE ŞULE BİLGİÇ’İN EMEĞİ VAR

Büyük bir beğeniyle izlenen yerli animasyon karakteri Pepee’nin fikir sahibi, yazarı, çizeri, yapımcısı kısaca her şeyi durumundaki Ayşe Şule Bilgiç, reklamcılık, oyunculuk, yazarlık, yapımcılık gibi birçok mesleği yaptı. Ayşe Şule Bilgiç, Türkiye’nin markalaşan ilk Türk çizgi filmi Pepee ile çocukların gönlüne adeta taht kurdu.

Pepee’nin bugünlere gelmesinde Bilgiç’in büyük emeği var. Bilgiç, Pepee’nin hikaye ve senaryosunu kurguladı. Konsept tasarımlarını ekip arkadaşları ile yaptı. 2008 yılında ilk çizgi film projesi olan Pepee’nin yapımına başladı. Pepee’nin yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını üstlendi. 2009’da TRT Çocuk’ta yayınlanmaya başlayan Pepee kısa sürede çok sevildi. Ayşe Şule Bilgiç, 2011 yılında Çizgi Filme yaptığı yatırımlardan dolayı, Eskişehir Genç Girişimciler Sıradışı Genç Girişimci Ödülü’ne layık görülmüştü.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]