Çocukların radyo kahramanı Gülücük artık televizyonda

Çocuklara iyi haber! Gülücük Tv yayında.. Gülücük, radyodan televizyona transfer oldu. Çocukların kahramanı Gülücük televizyon kanalı kurdu.

Çocukların yıllar önce, radyodan sadece duyduğu ses Gülücük, tiyatrodan sonra televizyona da trasfer oldu. Yazar Şebnem Güler Karacan’ın yarattığı masal kahramanı Gülücük, kendi televizyon kanalını kurdu. YouTube üzerinden yayın yapan Gülücük Tv, çocukları ekran sırasında bağlıyor.

Okul öncesi ve okul çağındaki çocukların ilgiyle izlediği Gülücük TV’de eğlenelim öğreten, iki ile beş dakika uzunluğunda programlar yer alıyor. “Soğan neden ağlatır?”, “İklim nedir?”, “Gülücük bitlendi”, “Gülücükün matematik problemi”, “Sıfat nedir?”, “Gülücük yön bulmayı öğreniyor”, “Gülücük atasözlerini öğreniyor” ve benzeri başlıklardan küçük kısa videolarda ; Gülücük’ün okuldaki, parktaki, ev ve sosyal hayattaki maceralarına yer veriliyor. Kanalda en çok tıklanan videolar ise dilbilgisiyle ilgili olanlar.

 

Yazar Şebnem Güler Karacan’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Gülücük Tv, sadece çocuklar için bir yurtiçi ve yurtdışındaki eğitmenler, için önemli bir kaynak ve rehber niteliğinde.

Bu arada, internete erişim imkanı olan kırsal kesimdeki çocuklar da Gülücük Tv’yi yakından takip ediyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]