CnnTürk’te sona eren programlara yenileri eklendi

Erdoğan Aktaş’ın göreve gelmesinin ardından CNNTürk’te deprem devam ediyor. Biten programlara yenileri eklendi. Peki, kanalda hangi programlar sona erecek? İşte, haberin ayrıntıları…

Erdoğan Aktaş’ın CNN Türk’ün tepe yöneticisi olmasıyla birlikte kanalda büyük bir değişim yaşanıyor. Erdoğan Aktaş’ın kanalın başına geçmesinden sonra ekonomik nedenler ileri sürülerek birçok programın yayınına son verildi.

MESUT YAR’IN PROGRAMI DA SONA ERİYOR

Medyatava’nın haberine göre en son uzun süredir CNN Türk ekranlarında yayınlanan “Mesut Yar’la Burada Laf Çok” programının Mart sonunda yayınına son verilecek. Kanalda sona eren programlar sadece Mesut Yar’ın programıyla da sınırlı değil.

Yayından kaldırılacak olan diğer bir program ise eski manken Nefise Karatay’ın sunduğu sinema programı “Afiş”.

Ayrıca “İki Kahve Arası”adlı Tanem Sivar’ın sunduğu  program ile Mehmet Turgut’un hazırlayıp sunduğu “Falan Filan” programlarının da aynı kaderi paylaşarak ekrana veda edeceği haber veriliyor.

Ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut, kendi programı ile ilgili kanalın kararını sosyal medya hesabından takipçilerine duyurdu. Programın kaldırılma haberini kısa bir not ile duyuran Turgut, açıklamasında “CNN beni kaldırmış ;)” ifadesini kullandı.

Diğer kaldırılan programları sunan isimlerin sessizliği ise dikkat çekti.

HANGİ PROGRAMLAR KALDIRILMIŞTI?

Bilindiği gibi kısa bir süre önce CNNTürk’ün başına geçen Erdoğan yönetime gelmesinin hemen ardından Mirgün Cabas’ın sunduğu “Her Şey”, Emin Çapa’nın sunduğu “Paranın İzi” programlarını ekonomik gerekçelerle kaldırmıştı. Yaprak dökümü bununla da kalmamış Altan Öymen, Taha Akyol ve Doç. Dr. Mehmet Ö. Alkan’ın sunduğu “Sağım Solum Tarih” programı da aynı gerekçeyle yayından kaldırılan  diğer bir program olmuştu.

Değişimden kanalda sabahları yayınlanan Parametre programı da nasibini almıştı. Parametre programında yer alan Deniz Zeyrek iki gün programda olacağını duyurmuştu. Hafta içi hergün ekrana gelen programda Ebru Baki, Hakan Çelik ve Deniz Zeyrek medyada öne çıkan olayları yorumluyorlardı.

Kaldırılan programların yerine yeni programların başlayıp başlamayacağı ise şimdilik bilinmiyor. Erdoğan Aktaş’ın CNNTürk’te yeni bir programa başlayabileceği konuşuluyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]