CNN Türk’ün ekonomi müdürü Emin Çapa’nın çileden çıkaran dolar yorumu!

CNN Türk’ün ekonomisti Emin Çapa’nın doların yükselişiyle ilgili yaptığı yorum tepkilere neden oldu.  Emin Çapa’nın sosyal medya hesabından doların yükselişe devam edip 3.46 seviyesini aşmasını yorumlarken kullandığı ifade sınırları zorladı. Emin Çapa’ya gerek sosyal medyadan gerekse medyadan tepkiler var.

Emin Çapa, doların yükselişiyle ilgili şunları yazdı: “Dolar 3.46’yı aştı. Ne oldu, dolar sevgisi vatan sevgisini geçti mi?’Tankların önüne yatarız, dolarımızı satmayız’ mı? Kahramanlar nerede?”

manset

Çapa, bu paylaşımıyla sosyal medyanın dışında medyadan da sert tepki aldı. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri olan Ensonhaber adlı site, Emin Çapa’ya sert ifadelerle yüklendi.

Emin Çapa için “15 Temmuz gecesi ATM önünde sabahlayanların ekonomisti” tabirini kullanan site manşetinde “15 yıldır Türkiye batıyor analizleri yapıyorsun Bekle yine rezil olacaksın” ibaresini kullandı.

Site iç sayfada ise Emin Çapa’ya yüklenmeye devam etti. “CNN Türk Ekonomicisinin aşağılık dolar yorumu” başlığını iç sayfada başlık olarak kullanan site haberinde:

“15 Temmuz’da sizler bankamatik kuyruklarında paranızı kurtarma derdindeyken memleketi kurtarmak için canını verenler vardı.

Senin borozanlığını yaptığın para babaları Türk ekonomisi üzerine oyunlar oynuyor. Türkiye bunu da atlatacak ve sen utanmadan ekrana çıkıp bir 15 yıl daha Türkiye batıyor analizleri yapacaksın.” ifadelerine yer verdi.

Emin Çapa, kızdıran yorumundan dolayı sosyal medyada da oldukça tepki aldı. Çok sayıdaki kullanıcı, Çapa’ya kullandığı hakaretamiz ifadelerden dolayı yüklendi.

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]