CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’a A.Ü. İletişim Fakültesi’nde provokasyon!

MEDYABEY-HABER/ANALİZ

CNNTürk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’a Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde düzenlenen “Medya ve 15 Temmuz”  konulu panele katıldı. Solcu ve PKK sempatizanı öğrenciler, panelde konuşma yapmak üzere bulunan Aktaş’ı konuşturmamak için elinden geleni yaptı. Özellikle PKK sempatizanı öğrencilerin provokatif tavırlarından dolayı Erdoğan Aktaş paneli terketmek zorunda kaldı.

Panelde yaşananları gösteren video sosyal medyaya da düştü. Kimi haber sitelerinde de yer alan haberde bir kısım öğrenciler HDP’li milletvekillerine uygulanan medya sansürünü bahane ederek ortamı gerdiler. Dertlerinin soru sormak olmadığı kısa zaman sonra belli olunca Erdoğan Aktaş, bir kısım öğrencilerin ortamı germeye devam etmeleri karşısında paneldeki programına daha fazla devam edemedi.

Medyada yayınlanan ve Birgün gazetesinin internet sitesinden alınan haber objektif unsurlardan hayli uzaktı. Haberde Erdoğan Aktaş’ın soruları cevaplamaktan imtina ettiği ve bu nedenle soruları cevaplamayıp paneli terketmek zorunda kaldığı bilgisine yer verildi.

Videoda Erdoğan Aktaş’ın taşkınlık çıkaran ve ortamı provoke eden PKK sempatizanı öğrencilere “provokasyon yapma!” diye bağırdığı görülüyor.

Yaşanan olayın ardından CNNTürk’ün internet sitesinin kendi genel müdürleri Erdoğan’a destek vermemesi gerçekte panelde yaşananları haber yapmaması da dikkatlerden kaçmadı.

A.Ü İletişim Fakültesi’nde yaşanan provokasyonun CNNTürk’ün 15 Temmuz FETÖ darbe sürecinde takdir toplayan yayınları dolayısıyla meydana geldiği sanılıyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]