Çırağan Baskını heyecanı 2. bölümüyle TRT’de ekrana geliyor

TRT prestij projelerinden birini daha ekrana getirdi: Çırağan Baskını…

Tarihimize ‘Çırağan Baskını’ adıyla geçen ve II. Abdülhamit’i tahtan indirmeyi amaçlayan darbe girişiminin hikayesinin anlatıldığı Çırağan Baskını, hikayesiyle olduğu kadar oyuncu kadrosuyla da göz doldurdu.

Padişaha karşı girişilen darbe girişimi 1978 yılında Osmanlı- Rus savaşının hemen ardından gerçekleşmişti. İngilizlerin, masonların, Genç Osmanlıların yer aldığı bu darbe girişimin amacı sultan II. Abdülhamit’i tahtan indirerek yerine aklı dengesi yerinde olmadığı için tahtan el çektirilen V. Murat’ı yeniden tahta çıkarmaktı. Bu başarılamaz ise V. Murat’ı yurt dışına kaçırılacak ve Osmanlıya karşı koz olarak kullanılacaktı.

İlk bölümü Pazar akşamı yayınlanan mini dizi 4 bölüm olarak ekrana gelecek…İlk bölümü pazar akşamı yayınlanan dizi salı, çarşamba günü yayınlandıktan sonra  perşembe günü final yapacak..

Yapımcılığını Kerim Ayyıldız ve Cemil Yavuz üstlendiği dizi PİAR DNA Görsel yapım Hizmetlerinin bünyesinde hazırlanıyor. Hikayesini Cemil Yavuz’un, senaryosunu Eda Tezcan ve Fatih Özcan’ın yazdığı ‘Çırağan Baskını’ isimli projenin yönetmenliğini Oğuzhan Tercan yapıyor.

Başrollerinde Ceyda Ateş, Engin Altan Düzyatan, Ahmet Mümtaz Taylan, Caner Kurtaran, Burç Kümbetlioğlu, Yeşim Gül, Mert Karabulut, Kadir Özdal, Elif Özel, Savaş Özdemir, Ayça Kuru, Aylin Arasıl, Şemsa Deniz Tolunay ve daha birçok tanınmış başarılı oyuncunun yer aldığı projede, 2000’den fazla figüran kullanıldı.

Proje Hidiv Kasrı, Ihlamur Kasrı, Yıldız Şale Köşkü, İtalyan hastanesi, Çırağan Sarayı, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi özel mekanlarda, tarihi sokaklarda, İzmit ve Düzce’de kurulan platolarda çekildi.

Çırağan Baskını 2.bölüm fragmanı:

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

sanane 23:49

sayın trtçılar böyle mi milleti kandıracağınızı sanıyorsunuz.Selanikli mustafa gelecek ama nasıl?

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]