Cins Dergisi’nin “15 Temmuz Özel” dosyasında neler var?

Aylık Kültür Dergisi Cins, Ağustos sayısında “15 Temmuz Özel” dosyasıyla okuyucusunun karşısına geçiyor. Köpeklerin gününü, bir gecede aydınlık şafağa taşıyanların muhteşem hikayesini bütün ayrıntılarıyla okuyucusuyla buluşturuyor.

Ağustos sayısında “Aylık Darbe Kıran” sloganıyla çıkan CİNS, bu ay bütün sayfalarını 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne ayırıyor. 15 Temmuz gecesi bir grup Fethullahçı teröristin kalkıştığı darbe girişiminin Türk milletinin büyük cesaret ve ferasetiyle geri püskürtülmesindeki kahramanlıkların hikayesinin işlendiği Cins, “Ölsek de sevinin eve dönsek de” diyor. Ayrıca Cins 15 Temmuz Özel Sayısı, okuyucularını 2 ayrı hediye posterle selamlıyor.

İBRAHİM PAŞALI ÇENGELKÖY DİRENİŞİNİ YAZDI

Cins, Ağustos sayısında bütün yazı ve dosyalarıyla Darbe Girişimi’nin üzerine gidiyor. İsmail Kılıçarslan, Bülent Akyürek, Bahadır Yenişehirlioğlu, Eren Safi, Mustafa Akar, Neşe Kutlutaş, Mustafa Çiftçi, Güray Süngü, Ercan Yıldırım, Güven Adıgüzel, Asım Gültekin, Furkan Çalışkan, Zeynep Tuğçe Karadağ ve İhsan Aktaş’ın yazılarıyla katıldığı Cins Ağustos’ta İbrahim Paşalı, 15 Temmuz gecesi Çengelköy’de yaşananları anlatıyor.

1470820846_Cins_A__ustos_2016

ŞEHİD MUSTAFA CAMBAZ’IN OĞLU BABASININ DOĞUM GÜNÜNÜ YAZDI

Darbe Girişimi sırasında, katil darbecilerin hedef gözetmeksizin açtıkları ateş sonucunda şehit olan Yeni Şafak’ın duayen gazetecisi Mustafa Cambaz’ı, oğlu Alpaslan Cambaz yazdı. 15 Temmuz gecesi, 16 yaşındaki oğluyla beraber darbecilerin mermisiyle şehit düşen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın dostu Erol Olçok ve oğlu Abdullah Olçok’u, yakın çalışma arkadaşlarından Ertuğrul Fındık, yine Üsküdar’da şehit olanlardan Halil Kantarcı’yı ise 28 Şubat Darbesi sonrası birlikte cezaevinde kaldıkları Tayyar Tercan kaleme alıyor.

DARBE GİRİŞİMİ’NİN KIRILMA ANLARI

Cins’in ORTA SAYFA’sı bu ay 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin kırılma anlarını ele alıyor. Fethullahçı teröristlerin ince stratejileri ve dikkatli hesaplarına rağmen hesap edemedikleri “millet gerçeği” Anadolu’nun farklı yerlerinden gelen büyük hikayeler, darbe girişimini, bir ‘girişim’ olarak bırakan bütün detaylar, Cins Ağustos sayısında sizleri bekliyor.

AĞUSTOS CİNS KAFA’SI: BÜTÜN TÜRKİYE
Cins Dergisi, Ağustos ayının CİNS KAFA’sını ‘CİNS KAFALAR’ olarak hazırladı bu ay. 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin farklı illerinden gelen zekice buluşlara yer verilen Cins Kafalar, “Bıçakla Füze Nasıl Durdurulur?” sorusunun cevabını da veriyor.

CİNS, MİLLET ADINA DEVLETE YÖNTEM GÖSTERİYOR

Ağustos sayısının CİNS ŞİİR’i ise bu ay yine efsane bir şiire ev sahipliği yapıyor. Cahit Koytak’ın bir başka darbe günü yazdığı: Generaller Niçin Sokağa Çıkamaz. Cins’in diğer CİNS ŞİİR’i ise Köroğlu’ndan geliyor: Haykırı Haykırı Çalın Kılıncı.

AYLIK DARBE KIRAN CİNS BÜTÜN BAYİLERDE!

Okuyucusunu her ay küçük hikâyeleri, eski güzel günleri ve seri yumrukları izlemeye davet eden CİNS’in 15 Temmuz Özel Sayısı, 2 poster ve 40 yazarla Türkiye’nin her yerinde, bütün gazete bayilerinde!

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]