Ciner Medya’dan FETÖ açıklaması

Başta Show TV, Habertürk TV, Habertürk Gazetesi, BloombergHT ve bunlara bağlı internet siteleri gibi medya organlarını bünyesinde bulunduran Ciner Medya Grubu, çalışanlarıyla ilgili FETÖ bağlamında yaptığı tasarrufları ve çeşitli mecralarda dillendirilen FETÖ iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

TERÖR GRUPLARIYLA MÜCADELEYE DEVAM MESAJI

Ciner Medya’dan yapılan açıklamada 4 kişi hakkında adli işlem yapıldığının belirtildi ve;” Habertürk (Ciner) Medya Grubu; FETÖ, PDY, PKK, DAİŞ ve benzer mahiyetteki, Cumhuriyet, Vatan, Millet iradesi ve Hukuk düşmanı her türlü terörist ve hukuk dışı oluşumların karşısında taviz vermeksizin, kararlılıkla durmaya ve mücadele etmeye devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Ciner Medya’dan yapılan açıklama şöyle:

“Son günlerde bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında, FETÖ/PDY soruşturmalarında şüpheli konumunda bulunan gazetecilere yönelik bazı haberlerle ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür. Şöyle ki:

Habertürk TV, Habertürk Gazetesi, BloombergHT, internet siteleri ve Show TV’yi bünyesinde bulunduran Ciner Medya Grubu’nda 2007 yılından bu yana çeşitli görevlerde çalışan ve geçmişte çalışmış olan Bine yakın gazeteci arasında, hakkında adli makamlarca soruşturma yapılan gazeteci sayısı 4’tür. Sözkonusu 4 kişi, ayrı tarihlerde, sıralı kurumsal hiyerarşi içerisinde ilgili birimlerin teklifi ile çalışmaya başlamış olup; adı geçenlerin tamamı ile kurulmuş olan ve kısa süren iş ilişkisi gene aynı kurumsal prosedür içerisinde 2014 yılı Ocak – Haziran ayları arasında sonlandırılmıştır. İlgili kişilerle 2014 yılındaki ayrılışlarından itibaren kurumsal veya başkaca bir ilişkimiz sözkonusu olmamıştır. Habertürk’ten önce başka ve farklı medya gruplarında çalışan bu kişiler, Habertürk’ten sonra da başka medya gruplarında çalışmaya devam etmişlerdir.

Bu itibarla, son süreçte yaşanan vahim olaylarla, sözkonusu kişilerin kurumumuzun ismiyle ilişkilendirilerek kullanılması maksatlı, yanıltıcı ve haksız bir yaklaşımı ortaya koymaktadır.

Sahipliği, Yönetimi ve Yayın Çizgisi ile her zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının ve bekasının, Demokrasinin ve Hukukun üstünlüğünün yanında olan ve evrensel gazetecilik ilkelerine saygılı bir anlayışla yayın yapan ve yapmaya da devam edecek olan Habertürk (Ciner) Medya Grubu; FETÖ, PDY, PKK, DAİŞ ve benzer mahiyetteki, Cumhuriyet, Vatan, Millet iradesi ve Hukuk düşmanı her türlü terörist ve hukuk dışı oluşumların karşısında taviz vermeksizin, kararlılıkla durmaya ve mücadele etmeye devam edecektir.”

CİNER MEDYA NEDEN AÇIKLAMA YAPTI?

Hatırlanacağı gibi bir dönem Habertürk Ankara Temsilciliğini de yapmış olan Erdal Şen, kaçak FETÖ imamı Adil Öksüz’ü evinde sakladığı ortaya çıkmıştı. Sonrasında Şen, bu kapsamda gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı bir açıklamasında, Erdal Şen’in ismini vermeden “Bu şahsı saklayanlardan biri de benim komşum çıktı” ifadelerini kullanmış Erdal Şen’i işaret etmişti.

Ayrıca Habertürk TV’de Genel Yayın Koordinatörlüğü görevinde bulunan Abdullah Kılıç, eski Haber Müdürü Cuma Ulus da FETÖ operasyonunda tutuklanan isimler arasında yeraldı.

Ciner Medya Grubu’nun yaptığı açıklamada yeralan 4 kişiden son isim ise Gazete Habertürk’te adliye muhabirliği görevinde bulunan ve halen FETÖ soruşturması nedeniyle aranan Bülent Ceyhan…

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]